1  8.00 - 8.45

Liczba wizyt

Dziennik elektroniczny UONET+

• #NaszaFlaga OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów szkół podstawowych

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z jednym z tematów zaproponowanych poniżej. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Dowolna technika wykonania prac (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne).

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy.

• Konkurs Piosenki Dziecięcej w Siennie

Stowarzyszenie "Aktywni dla Sienna - Colere" oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jana Chorosińskiego w Siennie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat na pierwszy Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Siennie.

Celem konkursu jest popularyzacja piosenki dziecięcej, kształtowanie muzyczne poprzez zabawę oraz wychowywanie przez sztukę a także kształtowanie wrażliwości młodego pokolenia.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!! - liczba miejsc ograniczona!

ŚPIEW TO SAMO ZDROWIE!!!

• Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Ziemi

24 kwietnia 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej i Konkursu Plastycznego. Konkursy zostały zorganizowane w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: kl. VI

II miejsce: kl. VIII

III miejsce: kl. V

Przyznano również 2 wyróżnienia: dla klasy IV i VII.

Każda klasa otrzymała również bony do realizacji w sklepiku szkolnym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY, dziękujemy za udział w konkursach.

Zdjęcia w albumie fotograficznym

• Dbajmy o naszą planetę!

22 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. W naszej szkole odbyły się interesujące działania celebrujące ten dzień:

-apel pod kierunkiem pań: E. Maziarskiej oraz E. Siepetowskiej, podczas którego uczennice z kl. 8 przypomniały społeczności szkolnej jak i dlaczego warto dbać o naszą planetę,

-szkolny konkurs wiedzy ekologicznej i plastyczny,

-udział w akcji „Sprzątamy dla Polski",

-tematyczne prace plastyczne, rebusy, łamigłówki, wykreślanki.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele korzyści i uświadomił, co w życiu jest naprawdę ważne! Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.

• Pracowity jak pszczółka

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Wiktor Cielebąk zajął I miejsce w konkursie plastycznym „Pszczoły – Nasze Życie”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg". Nie obyło się bez dyplomu oraz pięknych nagród. Dzięki naszemu uczniowi szkoła pozyskała domek dla pszczółek murarek.

Jak widać, warto brać udział w konkursach!

Wiktorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• W każdym drzemie talent...

19 kwietnia zapisze się w pamięci uczniów i zaproszonych gości jako niezwykły dzień. Dzisiaj bowiem w naszej szkole odbyła się akcja ,,Mamy wspólne talenty’’ zorganizowana w ramach konkursu Lokalne Centra Wolontariatu. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele z ŚDS w Wólce Bałtowskiej. Celem tego działania była integracja środowiskowa, zachęcenie uczniów do przełamywania funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, odkrywanie i promowanie nowych talentów.