Złota Księga Uczniów

Szkoła Podstawowa w Bałtowie prowadzi „Złota Księgę”. Wpis do Złotej Księgi to jedno z najwyższych wyróżnień szkoły. Uczniowie kończący szkołę oraz uzyskujący wybitne osiągnięcia szkolne zostają uhonorowani wpisem do owej księgi.

Regulamin wpisu do "Złotej Księgi"

Złota Księga stanowi pamiątkowy rejestr uczniów kończących szkołę podstawową, którzy na stałe zapisali się swymi zasługami w dziejach naszej szkoły. Umieszczenie nazwiska ucznia w Złotej Księdze jest najwyższym honorem i zaszczytem, każdy uczeń powinien zabiegać o dostąpienie do tego przywileju

Postanowienia ogólne (wstępne)

& 1

Wychowawca klasy IV Szkoły Podstawowej informuje uczniów o możliwości wpisu do „Złotej Księgi" po ukończeniu Szkoły Podstawowej.

& 2

Kandydata do wpisu w Złotej Księdze zgłasza wychowawca klasy lub inny nauczyciel na posiedzeniu klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej z uzasadnieniem.

Propozycję wpisu do Złotej Księgi opiniuje Rada Pedagogiczna, która może ją zatwierdzić lub odrzucić.

Kryteria przyznania wpisu do „Złotej Księgi"

&3

Kandydat do nagrody powinien obowiązkowo spełniać kryterium nr 1 i nr 2 i co najmniej dwa
z pozostałych:

1. Otrzymał wzorową ocenę zachowania na koniec każdej klasy w szkole podstawowej.
  2. Uzyskał na świadectwach promocyjnych po każdej klasie oraz na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen 5,0 lub wyższą.

Do średniej dolicza się ocenę końcową z obowiązkowych przedmiotów, których realizacja zakończyła się w klasach programowo niższych w drugim etapie edukacyjnym.

1. Uzyskał na egzaminie ósmoklasisty średni wynik  – minimum 80 %.
  2. Jest laureatem lub finalistą kuratoryjnego konkursu przedmiotowego (olimpiady przedmiotowej) na szczeblu wojewódzkim.
  3. Osiągnął I miejsce w konkursach na szczeblu co najmniej wojewódzkim.
  4. Osiągnął wymierne sukcesy w dziedzinach artystycznych (np. konkursy wokalne, plastyczne, recytatorskie, taneczne, itp.) na szczeblu co najmniej wojewódzkim rozsławiając w ten sposób imię szkoły.
  5. Wykazał się wybitnymi osiągnięciami w sporcie na szczeblu co najmniej wojewódzkim.
  6. Wyróżniał się aktywnością społeczną, angażował się w prace organizacji szkolnych, aktywne
    i twórczo działał w Samorządzie Uczniowskim, pozostawiając ślad swojej działalności dla przyszłych pokoleń uczniów.
  7. Wyróżnia się szczególną aktywnością społeczną poza szkołą, wiarygodnie udokumentowany, potwierdzony zaświadczeniami, podziękowaniami itd.
  8. Wykazał się wybitną odwagą cywilną - ratowanie życia i zdrowia ludzi, mienia publicznego.

Tryb przyznawania nagrody  - Wpis do „Złotej Księgi"

& 4

1. Dyrektor wprowadza do początkowego porządku obrad konferencji zatwierdzającej wyniki klasyfikacji w bieżącym roku punkt obrad, dotyczący rozpatrzenia kandydatur do „Złotej Księgi”.  *)
  2. Na w/w konferencji wychowawca/nauczyciel prezentuje osiągnięcia wychowanka/ucznia.
  3. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, kandydat, który spełnił w/w kryteria, uzyskuje wpis do „Złotej Księgi"
  4. Wpisu do ZŁOTEJ KSIĘGI dokonuje się zawsze w dniu zakończenia nauki w szkole podstawowej na uroczystej akademii z udziałem Rodziców. *)

Tryb odwoławczy

&5