MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30

Prawa i obowiązki dziecka

Informacje nie tylko dla rodziców

 

Szanowni Państwo- rodzice uczniów klasy III gimnazjum!


W dniach 21,22,23 kwietnia 2015r.  Państwa syn/córka przystąpi do egzaminu gimnazjalnego, który składa się z trzech części:

- humanistycznej

- matematyczno-przyrodniczej

- języka obcego

 

  • Pierwszy dzień (21.04.2015r.) egzaminu to część humanistyczna: rozwiązywanie zadań z zakresu historii

 i wiedzy o społeczeństwie (60 minut, a w przypadku uczniów z dysleksją – 80 minut) oraz język polski (odpowiednio 90 i 135 minut).

  • Drugiego dnia (22.04.2015) uczniowie zdają część matematyczno- przyrodniczą - od godz. 9.00 do 10.00 (a w przypadku uczniów z dysleksją od 9.00 do 10.20) uczniowie rozwiązują test z zakresu nauk przyrodniczych – fizyka, chemia, biologia i geografia, a po przerwie test matematyczny (odpowiednio 90 i 135 minut).
  • Trzeciego dnia (23.04.2015) uczniowie przystąpią do testów z dwóch zakresów (podstawowego i rozszerzonego) z wybranego języka obcego. Dwa zakresy dotyczą uczniów, którzy już w szkole podstawowej rozpoczęli naukę wybranego języka obcego (w przypadku naszych uczniów jest to język angielski). Uczniowie najpierw rozwiązują test z zakresu podstawowego (60 lub 80 minut), a po przerwie – zakresu rozszerzonego (60 i 90 minut). Uczniowie zadający jęz. niemiecki piszą test na poziomie podstawowym, który trwa 60 minut.


Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie uzyskali jak najlepsze wyniki. Na egzaminie liczyć się będzie jednak nie tylko to, co zdający potrafią, lecz również odporność na stres, koncentracja i dobre samopoczucie. Dlatego chcielibyśmy wspólnie z Państwem zatroszczyć się o te aspekty przygotowania do egzaminu.

Sugerujemy, aby dzień przed egzaminem i pomiędzy częściami egzaminu zapewnić dziecku relaks, przyjemne spędzenie popołudni i wieczorów. Można przypomnieć o zasadach zachowania na egzaminie:

- dokładne czytanie poleceń i stosowanie się do nich

- zachowanie ciszy

- samodzielne wykonywanie zadań

To ostatnie jest bardzo ważne, ponieważ jeśli podczas sprawdzania prac egzaminacyjnych stwierdzone zostanie niesamodzielne rozwiązywanie zadań przez ucznia, to jego sprawdzian zostanie unieważniony. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w porozumieniu z Dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W tym przypadku uczeń przystępuje ponownie do sprawdzianu w terminie ustalonym przez dyrektora CKE.

Informacje  dla rodziców

Warto wcześniej przygotować legitymację szkolną oraz przybory: pióro lub długopis z czarnym tuszem, ołówek, gumkę, a w drugim dniu ponadto: linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie ma nic bardziej stresującego, niż stwierdzenie w czasie wykonywania zadań, że potrzebny jest np. cyrkiel, a nie ma go wśród przyniesionych przyborów!

W przeddzień egzaminu trzeba przygotować odpowiednie ubranie (na egzaminie obowiązuje strój uroczysty). Odpowiednia ilość snu ma ogromne znaczzenie znaczenie. Przed każdą częścią egzaminu trzeba zadbać o lekkie i pożywne śniadanie, przypomnieć o zabraniu do szkoły legitymacji szkolnej i odpowiednich przyborów.

Każda z części egzaminu rozpoczyna się o godzinie 9.00, jednak uczeń powinien przyjść do szkoły przynajmniej 20 minut wcześniej. To pozwoli uniknąć stresu. Proszę pamiętać o tym, że na egzamin nie można się spóźnić! Pamiętaj!

Spóźnieni uczniowie nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej i nie przystąpią do egzaminu!


Na salę egzaminacyjną można wnieść jedynie legitymacje i przybory szkolne. Maskotki, telefon komórkowy itp. muszą być pozostawione w domu lub w wyznaczonym miejscu szkole. W czasie pracy z zestawem egzaminacyjnym uczeń nie może opuszczać sali egzaminacyjnej (w szczególnie uzasadnionej sytuacji przewodniczący zespołu może zezwolić na opuszczenie sali po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się zdającego z innymi osobami – nie dotyczy to sytuacji, w której konieczne jest skorzystanie z pomocy medycznej), musi zachowywać się cicho i w żaden sposób nie przeszkadzać innym zdającym.

Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować przerwanie przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego pracy z zestawem egzaminacyjnym i unieważnienie części egzaminu!

Członkowie Zespołu Nadzorującego mają obowiązek również przestrzegać określonych zasad – nie wolno im rozmawiać z uczniami, pomagać uczniom w rozwiązywaniu zadań, poprawiać prac uczniów. Mogą odpowiadać na pytania zdających, ale jedynie dotyczące spraw formalnych na początku każdej z części egzaminu, przed zapisaniem w widocznym miejscu godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Na 10 minut przed zakończeniem każdej części egzaminu przewodniczący zespołu powinien przypomnieć uczniom o przeniesieniu odpowiedzi na kartę odpowiedzi (nie dotyczy to uczniów z dysleksją – w ich przypadku nie ma obowiązku przenoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi).


Trzymamy kciuki i życzymy POWODZENIA !

Więcej informacji dla uczniów i ciekawe linki z arkuszami egzaminacyjnymi

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć