Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 730774

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • Z wizytą w Wiosce Św. Mikołaja

  W dniu 29.11.2014r. uczniowie klas  II, III, IV SP wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie. W ramach zajęć dzieci mogły wziąć udział w zabawach  ruchowych prowadzonych przez animatorów. Zapoznały się również z pracą ekipy telewizyjnej, która w tym dniu gościła na terenie Wioski. Najprzyjemniejsze dla nich okazało się spotkanie ze Św. Mikołajem. Uczniowie pisali listy, w których wyrażali swoje pragnienia dotyczące prezentów mikołajkowych oraz prezentowały swoje zdolności artystyczne. 

 • Andrzejki kl. 0-III SP

  Andrzejki to okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale również do wykształcenia szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. „Wróżby” pobudzają kreatywność, wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak oto  27.11.2014r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzieci z oddziału „0” oraz klas  I – III, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby dotyczące przyszłości, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. W trakcie zabawy dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy - wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czyj jako pierwszy przekroczy próg. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III, a nad jej przebiegiem czuwały Panie: Anna Kądziela-Płaza i Aneta Schindler. Zabawa upłynęła w nastroju radości. Uśmiech nie schodził z twarzy najmłodszych. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejki kl. 0-III SP.

 • Z wizytą w Zakładzie Poprawczym w Ostrowcu Św.

  W dniu 27.11.2014 uczniowie klasy II a  Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie pod opieką wychowawcy klasy -Zuzanny Kacały oraz pedagoga szkolnego- Edyty Rabsztyn udali się na zajęcia profilaktyczne do Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Św. Była to druga wizyta uczniów naszego gimnazjum w przeciągu dwóch lat. Zajęcia te mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania prawa oraz poczucie  odpowiedzialności za własne czyny. W czasie wizyty odbyło się spotkanie naszych uczniów z wychowankami zaprzyjaźnionej placówki a także zwiedzanie obiektu. Wychowawcy pokazali pomieszczenia szkolne, warsztaty przy szkole zawodowej, salę gimnastyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kaplica szkolna, w której co niedzielę odbywają się msze dla wychowanków. Nasi uczniowie poznali również zasady panujące w placówce - harmonogram dnia, czterostopniowy system oceniania zachowania- przywileje wychowanków oraz nagrody i kary. Nasi uczniowie swoim pobytem sprawili, że uczniowie zakładu poprawczego wzbogacili swój sposób uspołeczniania i socjalizacji. Wszyscy wynieśli z tych zajęć wiele korzyści wychowawczych. Współpraca między placówkami będzie nadal kontynuowana.

   

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Wydawnictwem NOWA ERA

  26 listopada 2014 r. nasi szóstoklasiści przystapili próbnego sprawdzianu, który został przygotowany  przez wydawnictwo „Nowa Era” zgodnie z nową formułą obowiązującą od 2015 r.

  Pierwsza część trwała 80 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z języka polskiego i matematyki. Po przerwie rozpoczęła się druga część sprawdzianu -  test z języka angielskiego (45 minut).

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Próbny sprawdzian szóstoklasisty 26.11.2014.

 • Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla rodziców, uczniów i nauczycieli

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

   

         W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:
   

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).   


  116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

  Zródło: www.men.gov.pl

 • Ciekawe portale internetowe dla gimnazjalistów

  Wydawnictwo Operon przygotowało dla uczniów klas trzecich gimnazjum (i nie tylko) nową odsłonę gry społecznościowej „Gram i Zdam”. Gra bada i rozwija znajomość tych zagadnień, które są niezbędne do zdania egzaminów. Oparta na sprawdzonej formule "Milionerów" gra jest dostępna dla wszystkich gimnazjalistów oraz maturzystów  pod adresem www.gramizdam.pl.

  Naszym uczniom polecamy również portal edukacyjny i prozawodowy http://aleklasa.pl. Materiały w nim zgromadzone maja pomóc gimnazjalistom w powtórkach przed sprawdzianami, egzaminem gimnazjalnym.

  Na portalu co tydzień publikowany jest nowy numer edukacyjny EDUSEJA, a w nim powtórki z epok literackich, lektur, gramatyki, jęz. angielskiego, testy do egz. gimnazjalnego z polskiego, historii i WOS.

  Informacje, jakie można tu  znaleźć mogą być także przydatne w wyborze przyszłego zawodu, szkół wyższych, ośrodków edukacyjnych, kierunku studiów oraz różnych branż zawodowych.

 • "Życzliwość i uśmiech - kluczem do każdego serca"

  21 listopada 2014r. społeczność szkolna oraz nauczyciele ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości, ustanowionego jako „World Hello Day” w 1973 roku. W Polsce stał się on popularny od 2006 roku. Ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to podstawa w budowaniu pokoju i dobrych relacji z drugim człowiekiem.

  Obchody Dnia Życzliwości w SP w Bałtowie zorganizowane zostały w ramach działalności SK PCK pod opieką p. Anety Schindler oraz p. Magdaleny Wójcik.

  Członkowie Szkolnego Klubu PCK w Bałtowie przygotowali z tej okazji tematyczną gazetkę. Przeprowadzony został również konkurs na NAJŻYCZLIWSZEGO UCZNIA. Każdy uczeń szkoły podstawowej mógł oddać jeden głos na wybranego spośród wytypowanych wcześniej kandydatów. Dla podkreślenia ważności tego dnia każdy ubierał się na żółto - począwszy od różnych elementów garderoby po spinki i inne drobne gadżety. Kolor kojarzy się ze słońcem - symbolem radości, ciepłych wspomnień z wakacji. Przyjazny, radosny nastrój towarzyszył uczniom także podczas apelu pod hasłem: „Bądź dla wszystkich życzliwy,  a świat będzie szczęśliwy!”.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Życzliwości.

 • "Nakręćmy się na czytanie"

  UWAGA UCZNIOWIE!   

  Można wygrać dla naszej szkoły wiele ciekawych książek.

  Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zasady są proste, a nagrody  świetne.

  Konkurs polega na:

  1. Przygotowaniu przez uczniów listy 50 książek  „o przeczytaniu których marzą”. Listę tych książek należy jak najszybciej przekazać do naszej szkolnej biblioteki.

  2. Przygotowaniu na ten temat krótkiego (do 2 min.) filmu.

  W związku z tym szukamy uczniów, którzy  potrafią przygotować  taki film i chcieliby wziąć udział w konkursie. Musimy przekonać organizatorów, że to właśnie My powinniśmy wygrać i otrzymać wybrane książki. Może być ich nawet 50 sztuk.

  Komisja konkursowa oceni film według kryteriów:

  • zgodności z tematem
  • pomysłowości i oryginalności
  • "ciekawego sposobu ujęcia tematu"     

   

  Macie czas tylko do 10 grudnia, ruszajcie z pomysłami do biblioteki szkolnej! smiley

  Więcej informacji

  Regulamin konkursu

  Strona konkursu na Fecebooku

 • Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

  W dniu 19.11.2014 w Gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się etap szkolny XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia przeprowadzony  w ramach działalności w naszej szkole Szkolnego Kola PCK. Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. przesłał pytania do przeprowadzenia tego etapu oraz klucz odpowiedzi do testu.

  Nad prawidłowym przebiegiem etapu szkolnego czuwała komisja w składzie:

  - opiekun SK PCK w Gimnazjum mgr Edyta Rabsztyn

  - mgr Zuzanna Kacała

  - mgr Ewa Siepetowska

  W olimpiadzie wzięło udział 103 uczniów ze wszystkich klas I-III. Gimnazjaliści rozwiązywali samodzielnie test składający się z 20 pytań. Za każdą prawidłowo zaznaczoną odpowiedź można było zdobyć 1 punkt. Pytania obejmowały nastepującą tematykę:

  - zasady zdrowego żywienia

  - znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka

  - profilaktyka uzależnień

  - zapobieganie chorobom zakaźnym

  - zapobiegania urazom i wypadkom

  - zasady udzielania pierwszej pomocy

  - prawidłowy rozkład dnia ucznia i odpowiednie formy wypoczynku

  - podstawowe wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim

  Komisja konkursowa bardzo dokładnie sprawdziła wszystkie prace. Największą liczbę punktów tj. 16  na możliwych 20 zdobyła uczennica klasy IIIa PAULINA LEWICKA i została  zwycięzcą etapu szkolnego XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia z Gimnazjum Zespołu Szkól Publicznych w Bałtowie. Uczennica została zgłoszona do etapu rejonowego olimpiady, który odbędzie sią 19.12.2014 r.

  GRATULUJEMY!

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

 • Konkurs plastyczny Reporter Young "Moje świąteczne ciastko"

  Zapraszamy naszych uczniów w wieku 6-13 lat do udziału w konkursie Reporter Young „Moje świąteczne ciastko”. Organizatorem konkursu jest TWA RETAIL Sp. zo.o. Sp.K., 30-363 Kraków, ul. Rydlówka 20.

  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, collage, witraż, forma przestrzenna,prace fotograficzne). Interpretacja tematu jest dowolna, zaś inspiracją powinny być tradycyjne wypieki świąteczne- ciastka. 

  Termin składania prac: 01.12.2014r.

  NAGRODY

  • 86 bonów na zakupy w sklepach Reporter Young o łącznej wartości 10 000 zł!
  • 500 specjalnych wejściówek na film: „Noc w muzeum. Tajemnica Grobowca”
  • 400 T-shirtów       
  • ponad 6000 upominków!

   

  Więcej informacji w regulaminie i na stronie www konkursu oraz facebookowym profilu Reporter Young.

  Regulamin konkursu

  Strona główna konkursu

  Formatka konkursowa

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szlakiem Majora "PONUREGO".

 • Szlakiem Majora "PONUREGO"

  Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie (pod opieką pani Edyty Maziarskiej, Alicji Budzeń i Małgorzaty Wąsik)  w ramach współpracy z PTTK  im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św., 15 listopada  uczestniczyli w XXXIII ZŁAZIE  JESIENNYM.

  Rajd okazał się nie tylko miłym relaksem po tygodniowym wysiłku umysłowym, ale również ciekawą lekcją historii oraz przyrody. 

  Młodzi turyści między innymi zwiedzili w Iłży kościół i cmentarz. Ogromne wrażenie wywarły na nich nieprzeliczone ilości betonowych krzyży z nazwiskami polskich młodych żołnierzy i partyzantów z 1939r. Dowiedzieliśmy się, że już 8-9 września rozegrała się bitwa pod Iłżą. W czasie II wojny światowej miasto oraz okolice były terenem działań wielu grup partyzanckich. Zatrzymaliśmy się także dłużej pod pomnikiem Antoniego Hedy - „Szarego” – uczestnika wojny obronnej w 1939r., później działacza konspiracyjnego. Wraz z partyzantami oddziału AK brał on udział w rozbijaniu  więzienia w Starachowicach i Kielcach, organizował udane akcje przeciwko Niemcom.

  Podczas pieszej wędrówki z Zębca do Koszar uczniowie odwiedzili miejsca pamięci narodowej na Piotrowym Polu. Uczcili  pamięć legendarnego partyzanta AK - majora Jana Piwnika oraz żołnierzy i partyzantów, którzy zginęli w walkach z hitlerowcami.

  Mimo iż złaz okazał się dość trudnym wyzwaniem, uczniowie wykazali się znakomitą kondycją  (pokonali ponad 12-kilometrową trasę) oraz dobrą znajomością mapy Puszczy Iłżeckiej. Końcowym etapem wędrówki były Marcule, gdzie w nadleśnictwie wszyscy chętnie zajęli się pieczeniem kiełbasek.

  Uczestnicy otrzymali rajdowe plakietki i karty pracy, uzupełnienie których nie przysporzyło najmniejszych problemów, dzięki dobrej znajomości regionu i uważnemu słuchaniu przewodnika.

 • Ogólnopolski Konkurs Literacki "I ty możesz zostać baśniopisarzem"

  Zapraszamy do udziału w 8. edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „I ty możesz zostać baśniopisarzem” 

  Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im Hansa Christiana Andersena w Radomiu  pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Radomia, Gazety Wyborczej oraz Radia Plus Radom.

  Konkurs kierowany jest do uczniów kl. IV-VI SP. Zadanie konkursowe polega na napisaniu baśni (technika komputerowa) wiersza lub scenariusza spektaklu teatralnego wg określonych kryteriów zawartych w regulaminie konkursu.

  Termin nadsyłania prac: 23 stycznia 2015r.

  Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród: 10 kwietnia 2015r.

  Autor najciekawszej baśni zdobędzie tytuł „Odkrywca Krainy Baśni”.

  Organizator przewiduje dla laureatów konkursu  nagrody i wyróżnienia. Uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają dyplomy.

  Więcej informacji na temat konkursu

 • Konsultacje z psychologiem

  Dnia 17 listopada 2014 r. w godz. 12.00-13.30 w gabinecie pedagoga szkolnego odbędą się kolejne, indywidualne konsultacje dla rodziców, uczniów, prawnych opiekunów dzieci w zakresie porad psychologiczno-pedagogicznych. Porad udziela pani Jolanta Pisula - psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Św.

  Więcej informacji -kliknij

  Serdecznie zapraszamy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć