Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 696579

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nauczyciel - przyjacielem dzieci"

  20 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego: „Nauczyciel - przyjacielem dzieci”.

  Z ponad 40 prac zostały wyłonione najciekawsze i wyjątkowe. Oceny prac dokonała komisja w składzie: Edyta Klepacz, Elżbieta Walas-Lucenko, Anna Smolińska i Justyna Jabłońska. Ostatecznie przyznano w kategorii klas 0 – I trzy miejsca i cztery wyróżnienia.

  Wśród laureatów znaleźli się:

  I miejsce – Zuzanna Pietrzkiewicz (klasa I)

  II miejsce – Michał Tracz (klasa 0)

  III miejsce – Emilia Siepietowska (klasa I)

  Wyróżnienie otrzymali: Hubert Wisowski, Zuzanna Sikorska, Maja Czarnecka, Joanna Orłowska,

  W kategorii klas II – III przyznano trzy miejsca i cztery wyróżnienia:

  I miejsce – Katarzyna Kołodziejczak (klasa III)

  II miejsce – Kamila Różalska (klasa III)

  III miejsce – Nikola Dunal (klasa II)

  Wyróżnienie otrzymali: Michał Drdzanek, Anna Szczygieł, Angelika Różak, Jan Szymański.

  Widząc jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami, książkami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez firmę Remondis. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej. Organizatorem konkursu była Pani Justyna Jabłońska.

 • Bałtowscy gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego

  15 października 2014r. dla uczniów Gimnazjum w Bałtowie był dniem żywej lekcji historii. Pod opieką pań: M. Gołasy i T. Szczygieł odwiedzili oni stolicę Polski. Na miejscu powitała wszystkich pani przewodnik, która oprowadziła młodzież po najciekawszych miejscach Warszawy, wzbogacając przekazywaną historię tego miasta o anegdoty i legendy. Gimnazjaliści, oglądając: Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską, Stare Miasto, Kościół pod wezwaniem św. Anny, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty, mogli się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto, nie tylko ze względu na burzliwe losy, lecz także na wyjątkowe piękno wielu miejsc.

  Niespodziewaną atrakcją byli na ulicach stolicy Szkoci w swych tradycyjnych strojach, którzy w przeddzień kibicowali swojej drużynie w meczu Polska - Szkocja.

  Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość choć na chwilę poczuć się powstańcami podczas przejścia  niewielkiego odcinka podziemnych  kanałów. Poczuli atmosferę tamtych dni uczestnicząc w projekcji filmu „Miasto ruin”. Na twarzach gimnazjalistów malowały się sprzeczne emocje: smutek i radość, duma z bycia Polakami. Większość gimnazjalistów dopiero poznawała historię Powstania Warszawskiego, ale byli też i tacy, którzy swoją wiedzą wprawiali przewodnika w zdumienie.

  Ostatnim punktem wycieczki, po dniu pełnym wrażeń, był posiłek w McDonald’s. Młodzież wróciła zadowolona i wzbogacona o nowe doświadczenia. Żywe lekcje historii na długo pozostają w pamięci.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Filii w Wólce Bałtowskiej

  14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. To jeden z piękniejszych dni w szkole, gdyż odświętnie ubrani uczniowie  wyrażają wdzięczność i uznanie dla pracy swoich pedagogów. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się podniosła uroczystość. Uczniowie klasy II, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Anny Smolińskiej, zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Słowami znanych wierszy i utworów muzycznych uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za ich trud i poświęcenie, za przekazywaną wiedzę oraz serce. Składali najpiękniejsze życzenia. Na zakończenie przedstawiciele Małego Samorządu wręczyli pedagogom oraz pracownikom szkoły słodkie upominki.

 • 20.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Edukacji Narodowej w Wólce Bałtowskiej.

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych"

  2 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbył się PIKNIK RODZINNY  „Postaw na rodzinę”. W tym dniu wychowawcy klas ogłosili konkurs plastyczny „Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych”. Prace miały być wykonane dowolną techniką na kartkach o formacie A4. 20 października konkurs został rozstrzygnięty. Prace uczniów zostały podzielone na dwie kategorie: klasy 0 – I i klasy II – III.

  W kategorii kl. 0 – I przyznano trzy miejsca i trzy wyróżnienia:

  I miejsce – Daria Czerwonka (klasa I)

  II miejsce – Adam Kopała (klasa 0)

  III miejsce – Joanna Orłowska (klasa I)

  Wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Zielińska, Bartosz Kamiński, Gabriela Krawczyk.

  W kategorii kl. II – III przyznano trzy miejsca i jedno wyróżnienie:

  I miejsce – Weronika Chrabąszcz (klasa III)

  II miejsce – Wiktoria Kot (klasa II)

  III miejsce – Tomasz Żuchowski (klasa II)

  Wyróżnienie otrzymała: Patrycja Baran (klasa III)

  Uczniowie otrzymali imienne dyplomy i upominki ufundowane przez firmę Remondis.

  Organizatorami konkursu byli wychowawcy klas: Edyta Klepacz, Elżbieta Walas-Lucenko, Anna Smolińska i Justyna Jabłońska.

 • Konkurs dla gimnazjalistów „Górniczy wehikuł czasu – sól i krzemień”

  16.10.2014

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki  zapraszają do udziału w konkursie „Górniczy wehikuł czasu – sól i krzemień”. Konkurs kierowany jest  do uczniów  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województw małopolskiego i świętokrzyskiego.

  Cel konkursu

  • Zachęcenie do poznania 2 niezwykłych miejsc: Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce oraz Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki będącego oddziałem Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.

  Idea konkursu

  • Nowatorskie i atrakcyjne przedstawienie potencjalnym turystom bogactw ziem polskich oraz historii związanych z ich wydobyciem, z wykorzystaniem źródeł udostępnionych przez oba muzea.

   

  Zadanie konkursowe

  Stworzenie nowoczesnej prezentacji multimedialnej. Przygotowany materiał powinien w atrakcyjny sposób zaprezentować wybrane elementy łączące oba muzea. Należy stworzyć spójną opowieść na podstawie wybranych zagadnień z zakresu: archeologii, geologii, historii, sztuki itp.

  W  konkursie mogą wziąć udział 5 osobowe drużyny. Nagrodą główną jest zaproszenie dla zwycięskiego zespołu oraz opiekuna grupy do zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Zwycięska grupa otrzyma również dyplomy oraz nagrody książkowe.

  Czas trwania konkursu

  październik 2014r. – kwiecień 2015r.

  Nadsyłanie prac: do 10.03.2015r.

  Zgłoszenia drużyn prosimy kierować do Pani Edyty Rabsztyn

  yes Regulamin konkursu i warunki uczestnictwa

  yesSzczegółowe informacje o konkursie

                    

 • Uśmiech i życzenia dla nauczycieli

  W dniu 13 października 2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów ZSP Gimnazjum w Bałtowie pod kierunkiem Pani Jolanty Kogut oraz Pani Teresy Szczygieł.

  Uczniowie w humorystycznych scenkach zaprezentowali, skąd wziął się nauczyciel na świecie, jak ewoluował na przestrzeni wieków oraz jakie jest jego powołanie. Młodzi artyści wykazali się dużym talentem aktorskim zarówno w odgrywaniu scenek kabaretowych jak i składaniu niebanalnych życzeń. Miłym dla ucha akcentem był występ szkolnego zespołu wokalnego przygotowanego pod kierunkiem Pani Anny Bugajskiej. Publiczność podziwiała także budzące zachwyt występy dziewcząt ze szkolnych zespołów tanecznych: ze szkoły podstawowej (pod kierunkiem Pani Anny Kądzieli – Płazy) oraz z gimnazjum (przygotowanych przez Panią Iwonę Gałaczyńską). Na uwagę zasługuje również oprawa sceniczna i dekoracje wykonane przez: Panią Iwonę Gałaczyńską, Panią Małgorzatę Wąsik oraz Pana Leszka Błaszkiewicza.

  Uwieńczeniem życzeń były słodkie upominki od Samorządu Szkolnego dla wszystkich nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.

  Przedstawienie podobało się nie tylko uczniom i nauczycielom z ZSP w Bałtowie, ale również zyskało przychylne przyjęcie na popołudniowym spotkaniu, w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński, sekretarz Gminy Bałtów – Pani Agnieszka Kopała, Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie – Pan Leszek Smoliński, dyrektorzy, czynni i emerytowani nauczyciele gminy Bałtów, pracownicy oświaty i zaproszeni goście.

  Po częściach oficjalnych wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek.

 • 16.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uśmiech i życzenia dla nauczycieli.

 • Młodzi badacze na szlaku

  16.10.2014

  W sobotę, 11 października  2014r., uczniowie klas: IV i V Szkoły Podstawowej w Bałtowie uczestniczyli w pełnej przygód wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Niezwykłość wyprawy polegała na tym, że podczas wędrówki mieli do wykonania wiele zadań.

  Głównym celem wycieczki było wykonanie pomiarów elementów pogody za pomocą Interfejsu Cobra4 otrzymanego w ramach Innowacyjnego Programu Nauczania Interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

  Wspinaczka Drogą Królewską na Święty Krzyż miała kilka postojów, podczas których dzieci, pod nadzorem opiekunów, badały temperaturę powietrza, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne.  Pomiary wykonywali przy pomocy tradycyjnych przyrządów meteorologicznych, jak również Interfejsu Cobra4, otrzymanego w ramach projektu IPNI. Dzięki wielokrotności pomiarów, mogli naocznie zauważyć, że wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza temperatura i ciśnienie atmosferyczne spada.     

  W czasie wędrówki uczestnicy wycieczki rozpoznawali gatunki drzew występujących na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, mierzyli obwody pni drzew i wykazywali się umiejętnością wyznaczania kierunków geograficznych za pomocą mchu porastającego drzewa. Ze wszystkimi zadaniami radzili sobie bardzo dobrze.

  Zdziwienie wśród uczniów wywołały nietypowe drzewa: wiekowa jodła o obwodzie 187 cm oraz Buk Jagiełły – ogromne drzewo, rosnące już od 600 lat. Według legendy miał pod nim wypoczywać król, zdążający na pielgrzymkę do klasztoru na Święty Krzyż.

  Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie klasztoru na Świętym Krzyżu, gdzie znajdują się Świętokrzyskie relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

  Ta edukacyjna wyprawa na długo pozostanie w pamięci młodych badaczy.

 • 16.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Młodzi badacze na szlaku.

 • Program stypendialny

   

  Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego, Biuro PO KL po raz siódmy rozpoczyna realizację „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych, dla których sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

  Szczegółowe warunki przyznawania stypendiów są zawarte w „Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w woj. świętokrzyskim w 2014/2015 roku” dostępnym na stronie internetowej www.stypendia-swietokrzyskie.pl. Nabór wniosków został przewidziany w terminie od 3 listopada 2014r. do 15 grudnia 2014 r.

  Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu  41 335 05 02 w. 114, 106, 117 oraz w Biurze Projektu – ul. Jagiellońska 70 w Kielcach, pok. 105A.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Postaw na rodzinę" - PIKNIK RODZINNY.

 • Piknik Rodzinny "Postaw na rodzinę"

  W dniu 02.10.2014r. w Filii Zespołu Szkól Publicznych w Bałtowie odbył się Piknik Rodzinny ,,Postaw na rodzinę”. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz goście: Pan  Piotr Wyroda - przewodniczący GKRPA i Pani Aneta Czerwonka - kierownik GOPS.

  Celem spotkania było:

    - upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa

    - kształtowanie pożądanych postaw dotyczących życia rodzinnego i bezpieczeństwa

    - przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym

    - utrwalenie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia

  Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, dlatego też już od najmłodszych lat dzieci należy na to uwrażliwiać. Współczesne życie niesie wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Szczególnie narażone na nie są dzieci w wieku przedszkolnym oraz w młodszym wieku szkolnym.

  Nie potrafią one jeszcze przewidywać skutków podejmowanych działań i słabo radzą sobie w różnego typu problemach życiowych.

  Pierwszym punktem imprezy była prezentacja filmu na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole, w domu i na ulicy. Po filmie wszyscy wysłuchali opowiadania ,,Odblaski w drodze do szkoły”. Następnie odbył się międzyklasowy ,,Turniej wiedzy o bezpieczeństwie” oraz konkurs plastyczny „Wiem co robić, by żyć bezpieczniej”.

   Przedstawiciele każdej klasy biorący udział w konkursie mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Uczniowie kl. 0-III w trakcie różnego rodzaju konkurencjach wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa. Dzieci wiedziały, że nie można rozmawiać z obcymi, że należy przechodzić na drugą stronę jezdni po pasach, a gdy jest ciemno na dworze - nosić elementy odblaskowe.

  Piknik został przygotowany i przeprowadzony przez Panią Elżbietę Walas-Lucenko.

  Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie za ufundowanie poczęstunku dla dzieci oraz firmie Remondis za słodkie upominki.

 • W przerwie meczu

  5 października 2014r. na hali sportowej MOSiR-u dziewczęta z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie ponownie zaprezentowały swój nowy układ taneczny. Okazja była niezwykła – rozpoczęcie Orlen Ligi – rozgrywki zespołu KSZO Ostrowiec z Atomem Trefl Sopot. Trybuny były pełne, a publiczność emocjonowała się zarówno rozgrywkami sportowymi jak i występem naszego zespołu tanecznego, który ma już swoich fanów wśród kibiców sportowych. Opiekę nad młodymi artystkami sprawowali: Pani Iwona Gałaczyńska – autorka układu oraz Pan Leszek Błaszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego.

  Zdjęcia  z ostatnich występów naszych gimnazjalistek można obejrzec na stronie www.sportowefakty.pl

  foto 1  foto 2  foto 3 foto 4 foto 5

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI SP

  Dnia 8 października 2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI SP , w których wzięło udział 59 osób. Największą ilość głosów zdobyli:

  1. Ernest Makuch – 18 głosów
  2. Kamila Grudniewska -13 głosów
  3. Kinga Ruszkiewicz – 10 głosów

   

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawują w roku szkolnym 2014/2015  Panie: Małgorzata Wąsik oraz Agnieszka Wolak.

 • 10.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wybory do SU kl. IV-VI SP.

 • Kielce - zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy

  Uczniowie klas 0, I, II i III Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz ze swoimi wychowawczyniami 3 października 2014 r. odwiedzili stolicę Ziemi Świętokrzyskiej. Uczestnicy wycieczki we wspaniałych humorach wyruszyli rano w podróż do Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W zaczarowany świat muzyki wprowadziła dzieci Pani Justyna Gil – absolwentka naszej szkoły, obecnie pracownik filharmonii. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w próbie koncertu utworów Mozarta pt. „Kanon Polihymnii”. W przerwie muzycy chętnie odpowiadali na pytania dzieci, jak również prezentowali instrumenty muzyczne. Sala koncertowa wywarła na małych melomanach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek. Maluchy z zaciekawieniem obejrzały wystawę prezentującą zabawki wykonane na przestrzeni kilku wieków. Najciekawsza okazała się wystawa modeli statków i samolotów. Uwieńczeniem pobytu w muzeum była wspólna zabawa w sali pełnej pluszowych maskotek i klocków oraz integracja grupy na placu muzealnym. Dzieci na kilka chwil „przeniosły się” na początek XX w. i sprawdziły, na jakich wówczas jeździło się na rowerach. Manufaktura „Magia Karmelu” była ukoronowaniem wycieczki, gdyż najmłodsi mogli spróbować samodzielnie wykonać słodycze. Na specjalnym blacie na oczach dzieci fachowcy ręcznie przygotowywali karmelki w najróżniejszych smakach, barwach i wzorach. Dzieci obserwowały proces produkcji od wytworzenia karmelu po gotowe łakocie. Każdy mógł własnoręcznie wykonać lizaka według swojego pomysłu. Mali cukiernicy otrzymali dyplomy karmelarzy i słodkie upominki. Do Bałtowa wszyscy powrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

 • 07.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kielce-zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć