Nawigacja

Ilość odwiedzin: 558530

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13
 • ”Świeć Gwiazdeczko” – w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

  W dniu 20 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie uczniowie klasy II zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie pod tytułem ”Świeć Gwiazdeczko” - przygotowane pod kierunkiem Pani Justyny Jabłońskiej - poprzedziły klasowe spotkania wigilijne.

  Honorowymi gośćmi, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość, byli: Wójt Gminy Bałtów - Pan Andrzej Jabłoński, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Smoliński, proboszcz parafii MBB ksiądz kanonik - Grzegorz Kucharski, rodzice i społeczność Bałtowa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy, po bezowocnych poszukiwaniach schronienia na noc, zdecydowali się przenocować w stajence. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatane były kolędami, do których podkład muzyczny na żywo wykonał Pan Sławomir Zdonek. Całość tworzyła niepowtarzalny klimat radości i refleksji zarazem. Ponad godzinny występ młodych aktorów został nagrodzony zasłużonymi niemilknącymi oklaskami. Piękna dekoracja, stroje i rekwizyty oraz zaangażowanie aktorów sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziecięca gra była niezwykle sugestywna:  pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

  Wzruszenie długo malowało się na twarzach publiczności. Na zakończenie uroczystości świąteczne życzenia złożyli: Dyrektor Szkoły - Pani Lidia Pastuszka i Pan Wójt - Andrzej Jabłoński.

 • 21.12.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka, Wigilia 2013.

 • 20.12.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Projekt POZNAJMY ŚWIAT.

 • Szkolny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego SP

  W dniu 18.12.2013 r. w sali gimnastycznej, odbył się Szkolny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas 4- 6. Turniej zorganizowały nauczycielki wychowania-fizycznego p. Iwona Gałczyńska i p. Anna Kądziela-Płaza. Do Turnieju przystąpiło 15 uczniów. Najwyższe miejsca wywalczyli:

  W kategorii chłopców:

  I miejsce - Hubert Wójtowicz

  II miejsce - Dawid Jesionek

  III miejsce - Konrad Stefankiewicz

  W kategorii dziewcząt:

  I miejsce - Julita Goryńska

  II miejsce - Kamila Grudniewska

  III miejsce - Barbara Podgórska

  Turniej został rozegrany w miłej atmosferze, zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy honorujące udział w zawodach.

 • Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego (IPNI) w kl. IV SP

  W roku szkolnym 2013/14 ZSP Szkoła Podstawowa przy współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim w partnerstwie z Wyższą Szkołą Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu rozpoczęła realizację projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”.

  W ramach lekcji przyrody, matematyki, techniki i informatyki prowadzone są zajęcia w oparciu o Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego.

  Uczniowie klasy IV zrealizowali projekt  pt. „Jestem obserwatorem pogody”.

  Zajęcia prowadzone były metodą projektów.

   Badania meteorologiczne urozmaicały  zajęcia, przez co  uczniowie bardzo chętnie angażowali się w nie. Własnoręcznie wykonali przyrządy do mierzenia elementów pogody, zaprojektowali karty obserwacji pogody, prowadzili badania najważniejszych elementów pogody: temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, wiatru, opadów i osadów atmosferycznych. Praca ich wymagała dokładności i systematyczności, ponieważ badania pogody były prowadzone rano  o godz. 700, w południe o 1300 i wieczorem o 1900.  Dodatkowym urozmaiceniem zajęć był pomiar za pomocą interfejsu Cobra4, który to szkoła dostała w ramach projektu.

  Na zajęciach z komputerem uczniowie wyszukiwali informacji w internecie  o elementach pogody, w programie Word zaprojektowali karty obserwacji pogody i symbole określające poszczególne parametry jej elementów.   

  W realizację projektu zaangażowani są nauczyciele: pani Edyta Maziarska,  pani Agnieszka Wolak i  pani Małgorzata Wąsik

  Innowacyjny program cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dostarcza nowych wrażeń i doświadczeń.

  Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego projektu.

 • Zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień z udziałem przedstawiciela Straży Miejskiej

  W dniu 12.12.2013 r. w Zespole Szkół Publicznych Gimnazjum w Bałtowie gościł funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. - starszy inspektor Pan Jacek Budzeń.

  Przeprowadził on dla gimnazjalistów zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień. Zajęcia urozmaicone były prezentacją multimedialną na temat szkodliwości używek.

  Uczniowie zostali także zapoznani z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich jak również przypomniano zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole oraz poza nią.

  Prelekcja uwzględniała propagowanie wśród młodzieży idei aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego.

  Nietypowe zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej, w związku z czym należy się spodziewać kontynuacji celem propagowania wśród uczniów właściwych wzorców.  

 • "Wyloguj się do życia"- od 11 grudnia głosujemy na komiksy

  Trwa Ogólnopolski Konkurs w ramach projektu Wyloguj się do życia, który zwraca uwagę na problem uzależnienia od sieci. W ramach  konkursu uczniowie naszej szkoły wykonali komiks rozwijający hasło projektu. Praca konkursowa została przesłana drogą elektroniczną do organizatorów.

  Poniżej zamieszczamy fragment regulaminu konkursu:


        3. NAGRODA I ZASADY PRZYZNANIA NAGRODY

  3.1 Proces wyłonienia zwycięzcy przebiega dwuetapowo w następujący sposób:

  a) W pierwszym etapie głosowanie odbędzie się w Internecie za pośrednictwem strony
  www.wylogujsie.org
  b) Z jednego komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego można oddać jeden głos na 24 godziny.
  c) Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowane 5 prac, które otrzymały największą liczbę głosów.
  d) W drugim etapie Jury, wybierając spośród 5 najwyżej ocenionych przez Internautów prac, wyłoni zwycięzcę nagrody głównej w oparciu o następujące kryteria:

  - Pomysł (wrażenie artystyczne, zgodność z tematem, oryginalność)
  -  Zaangażowanie (praca zespołowa, wartość emocjonalna)
  -  Jakość wykonania (wrażenia estetyczne, dopracowanie szczegółów)
  -  Zgodność z Regulaminem

  3.2 Głosowanie Internetowe rozpocznie się 11 grudnia 2013 r. o godz.12:00, a zakończy się 17 grudnia 2013 r. o godz. 12.00

  3.3 Oficjalny wynik I etapu Konkursu zostanie ogłoszony na stronie
  www.wylogujsie.org 17 grudnia 2013 r.

  3.4 Głosowanie Jury w II etapie konkursu odbędzie się 17 grudnia 2013 r., natomiast werdykt Jury zostanie ogłoszony 18 grudnia na stronie
  www.wylogujsie.org

  Do konkursu przystąpiła klasa Ia naszego gimnazjum. Od naszych głosów zależy, czy klasa przejdzie do II etapu konkursu.          Zachęcamy do głosowania na www.wylogujsie.org smiley

   

  Szkolnym koordynatorem projektu jest pani pedagog - mgr Edyta Rabsztyn.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Wyloguj się do życia" - konkurs na komiks.

 • 06.12.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Mikołajki 2013

 • Andrzejki kl. 0-III SP

      W czwartek, 28 listopada, wychodząc naprzeciw tradycji, uczniowie kl. III pod okiem  wychowawczyni - mgr Elżbiety Walas – Lucenko - zorganizowali szkolne andrzejki.

     Imprezę prowadzili dwaj czarnoksiężnicy:  Xentis i Taxido, którzy przybyli z odległej krainy. Towarzyszyły im dobre wróżki: Ksena, Hera, Kunegunda, Semira, Hogata, Matylda, Lusinda  i Fantazja. Wróżki w bajecznie kolorowych i zwiewnych strojach przeprowadziły tradycyjne wróżby andrzejkowe. W baśniową scenerię wprowadziły wszystkich starannie wykonane dekoracje .

    Zakończeniem tego magicznego dnia była zabawa taneczna, na której dzieci klas 0-III bawiły się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami.

    Wszystkim uczestnikom imprezy przez cały czas dopisywały dobre humory.

 • 29.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejki 2013.

 • 29.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Gimnazjalistki z Bałtowa sięgają po laury

 • Gimnazjalistki z Bałtowa sięgają po laury

        Uczniowie świętokrzyskich szkół gimnazjalnych mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu plastycznym - konkursie na plakat „Świadomy Obywatel Unii Europejskiej” promujący rok 2013 jako Europejski Rok Obywateli.
  Ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Kielcach konkurs miał na celu wyrażenie idei obywatelstwa Unii Europejskiej w oczach młodego człowieka.

         Uroczyste rozstrzygnięcie  konkursu nastąpiło we wtorek 19 listopada w siedzibie RODM w Kielcach.

       „Doceniam to, że macie świadomość, iż Unia łączy i daje wiele możliwości. Gratuluję Wam tej świadomości – mówił podczas rozdania nagród Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. – Jesteśmy częścią Europy równie ważną jak każda inna, bądźmy z tego dumni – dodał”.

       Należy podkreślić także wysoki poziom artystyczny prac, zarówno pod względem technik plastycznych jak i trafności haseł promujących ideę roku.

       Spośród 45 nadesłanych plakatów komisja wyłoniła I, II i III miejsca oraz przyznała 8 wyróżnień, z czego aż 3 wyróżnienia przypadły uczennicom ZSP Gimnazjum w Bałtowie.  Prace gimnazjalistek: Klaudii Majewskiej, Karoliny Szczygieł i Aleksandry Wyrody, przygotowane pod kierunkiem pani Anny Bugajskiej - nauczycielki plastyki – zyskały przychylność komisji konkursowej oraz zebranej publiczności.

         Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

 • 26.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkolny Turniej Ringo SP.

 • Szkolny Turniej Ringo SP

  W dniu 23.11.2013 r.  odbył się Szkolny Turniej Ringo dla uczniów klas IV-VI SP zorganizowany przez nauczycielki wychowania-fizycznego p. Iwonę Gałaczyńską i p. Annę Kądzielę - Płazę. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn, a każdej z nich towarzyszył gorący doping zgromadzonej publiczności. Zwyciężyła drużyna w składzie: Jakub Kołodziejczak, Hubert Wójtowicz, Aleksandra Wójtowicz, Konrad Stefankiewicz, Emilia Piotrowska, Katarzyna Stefankiewicz. W tym dniu uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale uczyli zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”. Wszystkie z drużyn otrzymały pamiątkowe dyplomy honorujące udział w zawodach.

 • Rozgrywki sportowe

  25.11.2013

  W dniu 16.11.2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie rozegrano Szkolny Turniej Ringo o Mistrzostwo Gimnazjum  Dziewcząt i Chłopców.

  W kategorii dziewcząt udział wzięło 5 zespołów (21 uczennic).W kategorii chłopców startowały 4 zespoły (20 uczniów). Obowiązywał system „każdy z każdym” na tabelę.

  W skład zwycięskiej drużyny dziewcząt weszły: Paulina Lewicka,  Weronika Bajor,  Katarzyna Pytlak  i Daria Makuch.

  Wśród chłopców wygrał zespół w składzie: Kacper Jabłoński, Adam Walczyk, Daniel Jakubowski, Kamil Kotur i Kacper Ołubiec.

  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Nad całością imprezy (przygotowanie, przeprowadzenie i sędziowanie) czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr  Iwona Gałaczyńska  i mgr Leszek  Błaszkiewicz.

 • Pokaz udzielania pierwszej pomocy

  W piątek 15 listopada 2013 r. Grupa Ratownictwa PCK z Ostrowca Św. przeprowadziła  pokaz udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa dla uczniów naszej szkoły.

  Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród  dzieci i nauczycieli.  Na co dzień rzadko spotykamy się z możliwością, by z bliska przyjrzeć się pracy ratownika. 

  Spotkanie z grupą ratowników nauczyło nas jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć