Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13
Ilość odwiedzin: 577827
 • 31.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Z wizytą w Zakładzie Poprawczym.

 • Ewaluacja innowacyjnego projektu „Zostać Przedsiębiorczym"

  W dniach 24-25 marca 2014r. w Łodzi odbyła się, zorganizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, upowszechniająca konferencja dotycząca innowacyjnego projektu „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 24 stycznia Produkt finalny Projektu  został zwalidowany bez uwag - z bardzo dobrą opinią eksperta.

  Celem projektu „Zostać przedsiębiorczym” było podniesienie jakości pracy szkoły i wsparcie nauczycieli w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych uczniów gimnazjów jak również rozbudzenie ich zainteresowań kontynuowaniem nauki na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.

  Pilotażowy innowacyjny program dotyczący m.in. kształcenia w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych oraz przedsiębiorczości został wdrożony w wybranych 20 gimnazjach województwa świętokrzyskiego i  łódzkiego. Wśród tych szkół znalazło się Gimnazjum w Bałtowie, którego przedstawiciele zostali zaproszeni na tę konferencję. ZSP w Bałtowie reprezentowali: pani dyrektor - Lidia Pastuszka, przedstawiciel Rady Pedagogicznej – pani Mariola Gołasa oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kacper Ołubiec.

  Podczas konferencji przypomniano założenia programowe przedsięwzięcia, zaprezentowano pakiet multimedialny, po czym odbyły się równoległe panele dyskusyjne ukazujące walory programu oraz jego możliwości wykorzystania w edukacji gimnazjalistów. Każda szkoła biorąca udział w tej innowacji zaprezentowała na forum przygotowany przez siebie projekt. Gimnazjum w Bałtowie zostało pozytywnie przyjęte i wysoko ocenione za projekt: „My - aktywni z gminy Bałtów”.

  Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i spostrzeżeń na temat programu „Zostać przedsiębiorczym”. Zarówno liderzy, nauczyciele jak i uczniowie z aprobatą wypowiadali się na temat trzechletnich doświadczeń.

 • 28.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ewaluacja innowacyjnego projektu „Zostać Przedsiębiorczym".

 • „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje”

  Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie  w odpowiedzi na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, który zainicjował akcję edukacyjno-charytatywną "Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje" dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II, postanowił  włączyć się w tak zacne dzieło.

  "Błogosławiony Jan Paweł II zawsze otaczał opieką i miłością wszystkich ludzi, a szczególnie tych ubogich, którym przyszło żyć w trudnych warunkach. Sudan Południowy jest bardzo zniszczony wojną, ludziom brakuje wszystkiego, a najbardziej czystej, pitnej wody. Dzieci, którymi opiekują się misjonarze, są biedne, głodne i spragnione, ich życie na pustyni jest bardzo trudne".

  Społeczność naszej szkoły rozumiejąc potrzebę niesienia pomocy, już niejednokrotnie włączała się w tego rodzaju inicjatywy (Góra Grosza, WOŚP, zbiórka plastikowych nakrętek) I tym razem, nie wyobrażamy sobie, by zbiórka makulatury na rzecz budowy studni w Sudanie odbyła się bez naszego udziału. Dlatego uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli prosimy o aktywne włączenie się w akcję.

  Od czwartku 27 marca 2014 r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury na ten szlachetny cel. Pieniądze ze sprzedaży makulatury przekazane zostaną na specjalne konto Studnia dla Sudanu – Fundacja Nauki i Wychowania.

  Firma Stora Enso, która będzie odbiorcą makulatury, ustawi przy budynku naszej szkoły specjalny kontener, do którego będziemy zbierać: papier, gazety, książki i tekturowe opakowania.

   

  1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki!

   Makulatura to: papier, książki, gazety, opakowania tekturowe

   

  Akcja będzie trwać do października 2014 r. Zebraną makulaturę należy przekazywać do p. Magdaleny Wójcik, opiekunów SU lub bezpośrednio do kontenera znajdującego się przed budynkiem szkoły.

  Zachęcamy i apelujemy do wszystkich o włączenie się do tej szlachetnej akcji. Wystarczą tylko dobre chęci! Makulaturę można codziennie składać w naszej szkole. Tak niewiele potrzeba, aby dzieci z Sudanu mogły pić czystą wodę!

  Więcej informacji


   

 • Gimnazjaliści z Bałtowa na scenie w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

  21 marca w tradycji szkolnej kojarzony jest z Dniem Wagarowicza. Jednak nie wszyscy stawiają na bezcelowe wagarowanie. Wiele młodych osób spędza ten dzień efektywnie, tak jak uczniowie Gimnazjum w Bałtowie, którzy mieli okazję sprawdzić swe umiejętności muzyczne na forum ostrowieckiego MCK. Gimnazjalny zespół „Dark Orion” wystąpił gościnnie wraz z grupą „Vermilion”, świętującą rocznicę swego powstania. Miłośnicy „ostrych brzmień” mieli w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. prawdziwą ucztę muzyczną. Zarówno publiczność jak i sami występujący świetnie się bawili. Dla zespołu „Dark Orion” był to sceniczny debiut. Do tej pory Michał Budzeń, Mateusz Foremniak, Kamil Stanek i Mateusz Szewczyk występowali wyłącznie dla społeczności szkolnej.

  Relacja Lokalnej TV Ostrowiec

 • Wiosna w Szkole Podstawowej w Bałtowie

  21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięli czynny udział w wesołej uroczystości z okazji powitania wiosny. Społeczność szkolna klas IV – VI  definitywnie pożegnała zimę specjalnym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Annę Kądzielę-Płazę i p. Alicję Budzeń. Zespół taneczny „Stokrotki” wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój, zapraszając do wspólnej zabawy. Każda z klas przygotowała ekologiczną Marzannę, humorystycznie prezentowaną podczas uroczystości. Dużo radości sprawił zebranym Wiosenny Konkurs Talentów. Przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się w różnorodnych wiosennych konkurencjach:  w tańcu, śpiewaniu, recytacji. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Miłym akcentem był występ uczennic z klasy IV, Weroniki Kaczmarzyk i Emilii Piotrowskiej, które przedstawiły scenkę teatralną ze znanej lektury „Pinokio”.

   Kolejnym punktem imprezy okazał się Turniej Wiedzy o Wiośnie. Pięcioosobowe drużyny z klas IV – VI zmagały się z zadaniami o tematyce wiosennej. Nie zabrakło zagadek, przysłów, piosenek, czy konkursu plastycznego, w którym uczestnicy mieli za zadanie narysować dowolną techniką symbole wiosny, a następnie ułożyć  wiersz. 

  Podsumowaniem programu artystycznego był wiosenny spacer  wszystkich klas z Marzannami.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wiosna w SP (kl. IV-VI).

 • Gimnazjaliści świętowali Pierwszy Dzień Wiosny

  Zgodnie z tradycją 21 marca gimnazjalna brać powitała wiosnę. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dniach otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu, a pozostałe klasy wraz z wychowawcami udały się na rajd pieszy do Kolonii Wólki Bałtowskiej.
   Na miejscu odbyły się gry i zabawy sportowe oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy dobrze się bawili i nikt nie żałował, że tego dnia zamiast na wagary przyszedł do szkoły.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Pierwszy Dzień Wiosny (Gimnazjum)

 • Wiosno - ach to Ty!

  Marzanno, Marzanno

  Ty zimowa panno

  Pięknie cię żegnamy

                      bo wiosnę witamy.

  21 marca, zgodnie z tradycją, uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Bałtowie uroczyście powitali długo wyczekiwaną WIOSNĘ. Bajecznie kolorowe stroje i uśmiechnięte buzie sprawiły, że upragniona pora roku wreszcie zawitała do wyczekujących ją maluchów.

  Dzieci, pod opieką swych wychowawczyń, przygotowały z tej okazji program artystyczny. Recytowane wiersze oraz rytmiczne wesołe piosenki o wiośnie zachęciły widzów do wspólnej zabawy. Młodzi artyści udowodnili, że posiadają zdolności nie tylko recytatorskie i wokalne, ale również wykazali sie dużą starannością i pomysłowością w przygotowaniu wiosennych strojów. Podsumowaniem imprezy był własny układ choreograficzny w wykonaniu uczennic klasy III. Tancerki wniosły na scenę dużo pozytywnej energii, wywołując wśród publiczności wielkie poruszenie i ożywienie.

  Dalsze zajęcia w tym dniu  przebiegały pod hasłem: „Witaj Wiosno”, stanowiącego motto konkursu plastycznego, do którego przystąpiły wszystkie klasy.

  Pierwszy Dzień Wiosny w ZSP w Bałtowie – filia w Wólce Bałtowskiej upłynął w miłej atmosferze i przyniósł wszystkim niezapomniane wrażenia.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wiosno - ach to Ty!

 • Trzecioklasiści w Solcu nad Wisłą

  W nietypowy sposób pierwszy dzień wiosny spędzili uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Bałtowie. Pod opieką wychowawczyń: p. Jolanty Kogut i p. Teresy Szczygieł wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Wyjazd ten był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej placówki oświatowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego, w tym założenie kamizelek kuloodpornych. Atrakcją dla chłopców była możliwość złożenia broni policyjnej.  Uwagę wszystkich przybyłych przyciągnął pokaz gaszenia płonącego samochodu. Młodzież  podziwiała sprawność i precyzyjność działań przyszłych strażaków - uczniów szkoły. Dzień ten był doskonałą okazją do integracji młodzieży z rówieśnikami z różnych gimnazjów oraz uczniami ZSP w Solcu nad Wisłą. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali poczęstowani tradycyjną ”grochówką”, która smakowała wybornie. Gimnazjaliści z zainteresowaniem przyglądali się szkole, słuchali miłych przewodniczek, które ciekawie i z pasją opowiadały o prowadzonych w ich szkole zajęciach. Jak głosi stare polskie przysłowie: „Za mundurem panny sznurem”, więc oferta edukacyjna ZSP w Solcu z pewnością przyciągnie w swe szeregi niejednego ucznia czy uczennicę.

 • 25.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Trzecioklasiści w Solcu nad Wisłą.

 • Lekcja nie tylko historii

  Uczyć można się nie tylko w murach szkoły. Przekonali się o tym bałtowscy gimnazjaliści, którzy  18.03.2014r.  w kinie ,,Etiuda’’ w Ostrowcu Świętokrzyskim z zapartym tchem oglądali adaptację filmową przeczytanej wcześniej powieści A. Kamińskiego pt. „Kamienia na szaniec”.  Projekcja filmu Roberta Glińskiego skłoniła gimnazjalistów do różnych, często skrajnych refleksji: od podziwu dla bohaterstwa młodych członków „Szarych Szeregów”, poprzez szacunek dla prawdziwej, niezłomnej przyjaźni, po zdziwienie, że w takt trudnych, niebezpiecznych czasach młodzi ludzie potrafili sobie mimo wszystko stworzyć namiastkę „normalnego życia”. Organizowali rozrywki, przeżywali pierwsze miłości. Wielu uczniów zastanawiało się, czy stać by ich było na tak bohaterskie czyny, jakich dokonali „Alek”, „Zośka” i „Rudy”, czy byliby w stanie poświęcić się dla ojczyzny. Nikt wobec poruszonych w filmie problemów nie pozostał obojętny. Była to dla uczniów ciekawa lekcja historii i wychowania obywatelskiego. Refleksje młodzieży podzielali sprawujący nad nimi opiekę: p. T. Szczygieł, p. P. Jasieński, ks. K. Sadowski oraz p. Z. Kacała.

 • 24.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Lekcja nie tylko historii.

 • Święto Liczby π

  Niejeden uczeń denerwuje się przed lekcją matematyki, ale uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie przekonali się, iż nie taki diabeł straszny, jak go malują, a matematykę można „oswoić". Okazja była szczególna, gdyż 14 marca to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby π. W związku z powyższym bałtowscy gimnazjaliści 17 marca uczestniczyli w szkolnych obchodach tego dnia pod hasłem ,,Święto Liczby π”. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem młodzieży, gdyż każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza zorganizowana została w formie konkursu między klasami gimnazjalnymi. Nie lada wyzwaniem okazały się skojarzenia matematyczne, w których ukryte były pojęcia związane
  z tą dziedziną. Największym zaangażowaniem drużyny wykazały się podczas quizu matematycznego składającego się z 20 pytań. Matematyka to nie tylko logiczne myślenie,o czym przekonały się drużyny w konkurencjach wymagających wykazania się orientacją przestrzenną oraz sprawnością manualną. Zadaniem klas było miedzy innymi wykonanie karykatury swojego matematyka oraz stworzenie trójwymiarowej liczby π. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, a prace były niezwykle bajeczne. Podsumowaniem imprezy była prezentacja przygotowana przez uczniów klas III pt. ,,Z życia liczby π”.

  Nad całością konkursu czuwało jury w składzie: wicedyrektor – p. Jolanta Kogut, p. Teresa Szczygieł i p. Zuzanna Kacała oraz organizatorki szkolnych obchodów Dnia Liczby π - p. Mariola Gołasa i p. Magdalena Łuczycka. Praca komisji nie była łatwa, ale podołała ona tak trudnemu zadaniu, wyłaniając zwycięzców i przyznając nagrody. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb, drugie klasa IIa a trzecie klasa IIIa.

  Tego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki niewątpliwie ma walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób na uatrakcyjnienie szkolnego życia.

 • IV Festiwal Projektów "Zrozumieć Świat"

  W dniu 10.03.2014r w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się szkolny etap festiwalu projektów w ramach projektu Zrozumieć Świat. W imprezie czynnie brała udział tylko klasa VI – z wielkim zaangażowaniem prezentowali jury i publiczności wyniki swej całorocznej pracy.

  W skład jury weszli:

  - przewodniczący – Wójt Gminy Bałtów Pan Andrzej Jabłoński

  - dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Iwona Lis

  - koordynator wojewódzki  - Marta Dobrowolska- Wesołowska

  - koordynator operacyjny – Anna Winiarczyk

  - dyrektor ZSP w Bałtowie – Lidia Pastuszka

  Na festiwalu prezentowali się wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie "Zrozumieć Świat". Łącznie przedstawili swe najlepsze trzy projekty:

  1. Czary mary z wodą
  2. Układ Słoneczny
  3. Chemia w kuchni

  W ramach swej pracy grupy:

  • przedstawiły prezentacje mulimedialne na wybrane tematy,
  • wykazały się umiejętnościami:
  • posługiwania się Interfejsem Cobra 4,
  • zapisu,  odczytu i interpretacji danych
  • posługiwania się komputerem
  • przeprowadzania eksperymentów
  • autoprezentacji

  Po burzliwych obradach jury zdecydowało, że na etapie wojewódzkim festiwalu projektów godnie reprezentować szkołę będzie grupa prezentująca projekt Czary mary z wodą.

 • 20.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święto Liczby π.

 • Udział gimnazjalistów w Konkursie Wiedzy Technicznej w Zespole Szkół Nr 4 w Ostrowcu Św.

  W dniu 14.03.2014r. uczniowie klas III ZSP Gimnazjum w Bałtowie: Piotr Gogół, Konrad Ferens, Mateusz Foremniak, Damian Kowalczyk, Ziemowit Stępniewski i Paweł Dąbrowski wzięli udział w „ I Drużynowym Konkursie Wiedzy Technicznej i nie tylko…” organizowanym przez Zespół Szkół Nr 4   w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Celem konkursu było przybliżenie młodzieży wiedzy technicznej, zainteresowanie możliwościami dalszego kształcenia i pracy w zawodach technicznych, przedstawienie możliwości rozwijania tego typu zainteresowań, a zarazem kształcenie umiejętności  współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji. Gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami rozwiązywania prostych zadań technicznych, odpowiadali na pytania z dziedziny techniki oraz wykonywali zadania związane z profilami kształcenia w Zespole Szkół Nr 4.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć