Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 636098

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • 25.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wakacyjny kodeks bezpieczeństwa.

 • Podsumowanie r. szk. 2013/2014

  Szkoła Podstawowa

  Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej

  Kl. IV

  Wiktoria Kaczmarzyk  5,36

   Oliwia Zając 4,91

   Karolina Dróżdż 4,82

  Przemysław Łyjak 4,82

  Kl. V

  Kamila Grudniewska 5,81

  Izabela Niewadzi  5,63

  Dominika Chuchała 5,54

  Ewelina Gogół 5,45

  Kamila Kozieł 5,18

  Maciej Czarnecki 5,09

  Natalia Ferens 5,09

  Paweł Kraus 5,00

  Bartosz Parcheta 5,00

  Michał Lichota 4,81

  Kl. VI

  Hubert Wójtowicz 5,36

  Barbara Podgórska 5,09

  Dominika Rados 4,91

  Oliwia Gross 4,82

  Uczniowie SP ze wzorową oceną zachownia:

  Kl. IV 

  Oliwia Bukała, Karolina Dróżdż, Wiktoria Kaczmarzyk, Wiktoria Kozieł, Julia Piątkowska, Julia Piotrowska, Aleksandra Wójtowicz

  Kl. V

  Dominika Chuchała, Natalia Cielebąk, Izabela Niewadzi,Maciej Czarnecki, Natalia Ferens, Ewelina Gogół, Kamila Grudniewska, Kamila Kozieł, Michał Lichota, Wiktoria Magdanz,  Aleksandra Pietrzkiewicz

  Kl. VI

  Oliwia Gross, Barbara Podgórska, Julia Piotrowska, Dominika Rados, Patrycja Rados

   

  100% frekwencji w SP uzyskały uczennice: 

  Wiktoria Kaczmarzyk z kl. IV 

  Kamila Grudniewska z kl. V


   

  GIMNAZJUM

  Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej:

  Kl. Ia

  Dominika Budzeń 4,90

  Marlena Walos 4,75

  Kl. Ib

  Weronika Zielińska 5,31

  Kacper Jabłoński 5,19

  Kinga Grudniewska 5,12

  Anna Kopała 4,94

  Jakub Grudniewski 4,81

  Sylwia Łaska 4,81

  Aleksandra Jesionek 4,75

  Kl. IIa

  Aleksandra Wyroda 5,36

  Karolina Szczygieł 5,36

  Natalia Bidzińska 5,43

  Patrycja Chmielowiec 5,14

  Klaudia Majewska 5,07

  Daria Makuch 4,79

  Kl. IIIa

  Piotr Gogół 4,93

  Kinga Antonkiewicz 4,93

  Kinga Cukierska 4,79

  Kewin Krzemieniecki 4,79

  Kl. IIIb

  Małgorzata Cioć 5,36

  Monika Choinka 5,21

  Aleksandra Czyż 5,14

  Daria Adamczyk 5,00

  Paweł Dąbrowski 4,93

  Wzorowe oceny zachowania otrzymali:

  Kl. Ia

  Dominika Budzeń, Marlena Walos, Natalia Cielebąk, Mariola Lipa, Dominika Ruszkiewicz

  Kl. Ib

  Weronika Gierczak, Kacper Jabłoński, Aleksandra Jesionek, Anna Kopała, Julia Kozieł, Sylwia Łaska, Weronika Zielińska

  Kl. IIa

  Natalia Bidzińska, Patrycja Chmielowiec, Klaudia Majewska, Daria Makuch, Karolina Szczygieł, Kamila Walczyk, Aleksandra Wyroda

  Kl. IIIa

  Kinga Antonkiewicz, Natalia Cieślik, Michał Dąbek, Konrad Ferens, Kinga Cukierska, Mateusz Foremniak, Piotr Gogół, Olga Grudniewska, Beata Kałuża, Kewin Krzemieniecki, Mateusz Szewczyk, Mateusz Frytek, Bartłomiej Stępień

  Kl. IIIb

  Daria Adamczyk, Monika Choinka, Małgorzata Cioć, Aleksandra Czyż, Paweł Dąbrowski, Anita Rados, Marta Waliszewska

   

  100% frekwencji w r. szk. 2013/2014 uzyskali uczniowie:

  Wioletta Kudas z kl. Ib

  Paweł Dąbrowski z kl. IIIb

   

  Gratulujemy!

   

 • Wspieramy talenty

  ZSP Gimnazjum w Bałtowie w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiło do projektu pod nazwą Świętokrzyski System Wspierania Talentów – Fascynujący Świat Nauki zorganizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.

  Beneficjentami projektu są utalentowani uczniowie z województwa świętokrzyskiego oraz nauczyciele ich wspierający. W wyniku rekrutacji czworo naszych gimnazjalistów: Weronika Zielińska, Kacper Jabłoński, Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł zostało zakwalifikowanych do projektu.  Nauczycielami ich wspierającymi są: Magdalena Łuczycka (opiekun grupy), Mariola Gołasa, Jolanta Kogut i Anna Bugajska.

   Uczniowie realizują moduł rozwijający zainteresowania fizyką. Uczestniczą zarówno w zajęciach stacjonarnych  i e-learningowych, które mają na celu poszerzenie wiedzy z  fizyki poprzez stosowanie jej w praktyce oraz opracowanie projektu badawczego. Nasi uczniowie podczas spotkań na uniwersytecie  korzystają z bazy naukowej, wykonując doświadczenia w pracowniach fizycznych. Głównym tematem zajęć w tym module jest woda i badanie jej właściwości fizycznych. Nasi ,,mali odkrywcy” spotykać się będą na czterech dwudniowych zjazdach. Dwa z nich mają już za sobą. Pierwszy odbył się w dniach 22-23 maja 2014r. , a drugi 4-5 czerwca 2014r. Na pierwszych zajęciach uczniowie pracowali w laboratorium wykonując doświadczenia polegające na wyznaczaniu ciepła właściwego wody i lodu. Na drugich, zaś atrakcją był wyjazd edukacyjny do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Tam uczniowie mogli ,,dotknąć fizyki”. Ogród pełen ciekawych eksponatów, na których można wykonać osobiście doświadczenia wywarł na uczniach wielkie wrażenie, a wiedza jaką zdobyli eksperymentując zapadnie im na długo w pamięci.

   Przed uczniami jeszcze dwa zjazdy: sierpniowy zwany Letnią Akademią Naukową i wrześniowy, na którym odbędzie się podsumowanie  projektów badawczych.

 • Kiermasz używanych podręczników

  Dnia 24 czerwca 2014 r. na łączniku ZSP w Bałtowie odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW. Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska, gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum.

  Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży (wymazanie gumką popisanych  stron, zdjęcie starych okładek i dołączenie kartki z ceną).

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy:)

 • 24.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kiermasz podręczników.

 • 10-lecie Polski w UE

  18.06.2014r. Szkolny Klub Europejski przy ZSP Gimnazjum w Bałtowie zorganizował Dzień Europy. Ideą przewodnią tego święta było 10-lecie członkowstwa naszego kraju w Unii Europejskiej. W programie artystycznym złożonym ze skeczy i piosenek uczniowie przybliżyli dokonania Polski w tym okresie, oraz wybranych krajów członkowskich UE: Anglii, Niemiec, Irlandii, Holandii, do których wyemigrowało najwięcej Polaków.

  Zaprezentowano angielskie,  bawarskie, irlandzkie i góralskie stroje. Salwami śmiechu publiczność reagowała na skecze: „Polacy w Londynie”, czy „Na niemieckiej autostradzie”. Wielki brawami nagrodzono również występy wokalne. Wszyscy świetnie się bawili w rytm przebojów takich jak: ”Barcelona”, „Bo jo cie kochom”, czy „Bałkanica”.

  Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Biesiady- Gruszczyńskiej i pani Zuzanny Kacały - opiekunów SKE.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 10 lat Polski w UE.

 • Z wizytą w oczyszczalni ścieków

  17 czerwca  2014r. klasy I a i I b gimnazjum odwiedziły Gminną Oczyszczalnię Ścieków w Skarbce. Mechaniczno - biologiczna oczyszczalnia ścieków pracuje w oparciu o nitryfikacyjno - denitryfikacyjny osad czynny z tlenową stabilizacją osadu. Po terenie oczyszczalni oprowadzał uczniów pan Sławomir Mazur ciekawie opowiadając o etapach oczyszczania wody. Uczniowie zwiedzili poszczególne obiekty wchodzące w skład oczyszczalni, poznali proces technologiczny. Wizyta w zakładzie poszerzyła wiedzę młodzieży z zakresu biologii, chemii oraz zwiększyła ich świadomość ekologiczną.

 • 17.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wizyta w oczyszczalni ścieków.

 • Trzecioklasiści uczestnikami projektu UMIEM PŁYWAĆ

  Uczniowie kl. III SP uczestniczyli od 26 marca do 14 czerwca 2014 r. w gminnym projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Trzecioklasiści dowożeni byli na krytą pływalnię NEPTUN w Ożarowie pod opieką wychowawczyni –p. Elżbiety Walas-Lucenko .
  Dzieci bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zajęciach. Nauka pływania umożliwiła im w dużej mierze podniesienie sprawności  a także rozbudziła zainteresowania sportowe.

 • Wycieczka do JuraParku

  13 czerwca dzieci z klas 0, I, II, III – ZSP w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły naszą największą atrakcję turystyczną, jaką jest Bałtowski Kompleks Turystyczny. Głównym punktem programu było spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w Bałtowskim Zwierzyńcu. Dzieci podziwiały tu majestatyczne jelenie, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie muflony, stado bydła szkockiego oraz kozice alpejskie i górskie. Niemal na wyciągnięcie ręki obserwowały w naturalnym środowisku wielbłądy, alpaki, lamy, żubry, owce, koniki polskie i osły.

  Dzieci zwiedziły również  Prehistoryczne Oceanarium, w którym mogły przenieść się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. „Oko w oko” zapoznały  się z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

  Niezwykłą atrakcją okazał się „Domek na dachu”. Tutaj wszystko jest postawione na głowie. Dzieci chodziły po suficie, a nad nimi unosiła się podłoga, a do niej przyklejone zwisające łóżka i szafy, toaleta, kapcie, brodzik z prysznicem... Niby wszystko jest, ale jednak wygląda nieco inaczej. Do góry nogami postawiono nawet kwiaty na parapecie!
  To była wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia.

 • 14.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do JuraParku.

 • Wycieczka kl. I-III SP w Góry Świętokrzyskie

  10 czerwca uczniowie klas I, II, III ZSP w Bałtowie ze swoimi wychowawczyniami Elżbietą Walas - Lucenko, Justyną Jabłońską i Anną Smolińską wyruszyli na szlak turystyczny  w Góry Świętokrzyskie. Jednym z głównych punktów programu wycieczki była wędrówka  po Świętej Katarzynie. Mali turyści zwiedzili tu Kościół pw. Świętej Katarzyny i Klasztor Sióstr Bernardynek,  w którym znajduje się figura patronki - według tradycji wykonana z drewna cyprysowego i przywieziona z Algieru, kapliczkę św. Franciszka z XIX wieku, która  znajduje się na niewielkiej polanie w Puszczy Jodłowej przy drodze prowadzącej na Łysicę. Obok  jest źródełko, z którego wypływa lekko zmineralizowana woda uznawana za leczniczą. Zajrzeli również do kapliczki Janikowskich  znanej jako kapliczki Stefana Żeromskiego, ponieważ 2 sierpnia 1882 roku podpisał się on na wewnętrznej, południowej ścianie. Napis, mimo że nieco zniszczony, zachował się do dziś.

   Następnie wycieczka wyruszyła do Bodzentyna- miasta na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego, miejscowości założonej w XIV wieku, gdzie znajdują się ruiny Zamku Biskupów Krakowskich.

  Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Tu dzieci zwiedziły jedną z największych w kraju kolekcji ciężkiego sprzętu bojowego, zarówno z okresu II wojny światowej, jak i powojennego wyposażenia wojskowego. Obiekty te eksponowane są na stałej wystawie plenerowej o powierzchni prawie 2 ha. Znajdują się tam czołgi, armaty, pojazdy pancerne, samochody wojskowe, samoloty oraz inne obiekty związane z historią wojskowości. Każdy uczeń mógł obejrzeć z bliska każdy eksponat a nawet usiąść za sterami samolotu i poczuć się jak pilot.

  Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że dzieci wróciły zmęczone, ale pełne niezapomnianych wrażeń.

 • 13.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka kl.I-III SP w Góry Świętokrzyskie

 • Mali szachiści w turnieju wojewódzkim

  Piątek 6.06.2014r. dla siedmiorga uczniów klasy pierwszej ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie stał się okazją do sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia w wojewódzkim turnieju szachowym, który odbył się w Kielcach. Pierwszaki są uczestnikami Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”, wprowadzonego jako dwuletni pilotażowy program nauczania gry w szachy w ramach zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej w wybranych szkołach podstawowych na terenie całego kraju Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania tak ważnych cech osobowości jak: odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Podczas turnieju bałtowscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności. Zmierzyli się w rozgrywkach z rówieśnikami z całego województwa. Dzięki licznie wygranym partiom zawodnicy wrócili z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Naszym zawodnikom kibicowali rodzice oraz wychowawczyni - Pani Anna Smolińska.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć