Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 782672

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów

  e-mail:
  sp_baltow@wp.pl
  gimnazjum_baltow@wp.pl
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów (OMG)

  OMG to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Zawody są trójstopniowe. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.
  Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora, który przesyła prace do właściwego
  Komitetu Okręgowego OMG.
  Część testowa odbywa się w szkole uczestnika w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny OMG. Podczas 75-minutowego sprawdzianu  uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe.
  Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej.

  W pierwszym stopniu zawodów wzięły udział trzy uczennice klasy IIIa: Natalia Bidzińska, Patrycja Chmielowiec i Karolina Szczygieł.

  Uczennica Natalia Bidzińska zakwalifikowała się do zawodów stopnia drugiego OMG. (zalacznik.pdf).
  Zawody odbyły się w sobotę 7 marca 2015r. w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązywali 5 zadań otwartych.

  Uwaga! Od bieżącej edycji Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów każdy FINALISTA OMG (zakwalifikowany do zawodów stopnia trzeciego) zostanie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Do tej pory takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMG.

  Trzymamy kciuki za Natalię!

 • "Baby, ach te baby, czym by bez nich był ten świat?"

  6 marca 2015r w ZSP w Bałtowie Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pań : Z. Kacały i A. Biesiady -Gruszczyńskiej i J. Kogut, przygotował program artystyczny dedykowany żeńskiej części globu ziemskiego z okazji Dnia Kobiet. Profesor Gryzipiórek, wraz ze swą asystentką Józefą Kajet, dokonali prezentacji różnych typów przedstawicielek płci pięknej. Mężczyzna  i kobieta odmiennie postrzegają rzeczywistość, o czym przekonała się publiczność, oglądając scenki z życia „małżeńskiego" w przygotowanych inscenizacjach. Najpierw na scenie pojawili się Adam i Ewa, następnie publiczność śledziła perypetie Pana Piotra i jego "żony modnej". Na koniec rozbawiła wszystkich kłótnia Halinki i jej męża - „biznesmana” - Romana. Salwami śmiechu publiczność przyjęła występ znanej z kabaretu „Paranienormalni” – Mariolki, w postać której wcielił się uczeń klasy IIIa. Sporą dawkę emocji dostarczyły także występy taneczne naszych cheerleaderek przygotowanych pod czujnym okiem pań: I. Gałaczyńskiej i A. Kądzieli -Płazy. Wszyscy świetnie się bawili przy takich przebojach jak: „To nie ja byłam Ewą", „Damą być", „Szukaj mnie", „Co z nami będzie?", czy „Być kobietą" w wykonaniu utalentowanych uczennic naszej szkoły, przygotowanych pod kierunkiem p. E. Klepacz. Program artystyczny zakończył się serdecznymi życzeniami dla wszystkich kobiet.

 • Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech

  Jednym z najpowszechniejszych zagrożeń dla zdrowia dużej grupy dzieci w Polsce jest choroba próchnicowa zębów. Wpływając na cały organizm, przyczynia się do poważnego pogorszenia stanu zdrowia. Skuteczne zapobieganie próchnicy zębów jest możliwe, wymaga jedynie upowszechnienia wiedzy o sposobie ochrony przed tą chorobą i niewielkiej zmiany nawyków dnia codziennego. Aż tyle i tylko tyle wystarczy, by  dzieci uśmiechały się pięknie   i zdrowo przez wiele lat. Dlatego też 5 marca 2015r. w ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej członkowie Szkolnego Koła „Mały ratowniczek”, pod kierunkiem p. Anny Smolińskiej, przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas 0-III apel na temat higieny jamy ustnej. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji prezentacji multimedialnej, której głównym bohaterem był królik Pampiś. Sympatyczny niebieski zwierzaczek opowiedział dzieciom, co muszą robić, aby mieć takie zdrowe ząbki jak on. Bohater namawiał dzieci, aby szczoteczka do zębów stała się ich ulubionym przedmiotem codziennego użytku, tak jak zabawki. Uczył, jak używać pasty do zębów, tłumaczył dlaczego trzeba myć zęby po posiłku i jak długo należy to robić.

  W drugiej części apelu członkowie „Małego ratowniczka”, parafrazując treść baśni „Jaś  i Małgosia”, ostrzegali przed skutkami częstego jedzenia słodyczy i braku higieny zębów.

 • TARGI EDUKACYJNE "GIEŁDA ZAWODÓW"

  W dniu 5 marca 2015r. uczniowie klasy IIIa wzięli udział w targach edukacyjnych ”Giełda zawodów” zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.
  Wszystkie ostrowieckie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2015/2016. Uczniowie mieli okazję wysłuchania krótkich prezentacji multimedialnych każdej ze szkół i spotkania się z uczniami przy  reklamowych stoiskach wystawienniczych.
  Ponadto uczestniczyli w warsztatach z doradcami zawodowymi. Targi ułatwiły uczniom wybór dalszej ścieżki edukacyjnej, podjęcia decyzji o przyszłym zawodzie.

  Relacja Lokalnej TV Ostrowiec z Targów Edukacyjnych

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Moje świąteczne ciastko" - Reporter Young

  5 marca 2015r. w ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Moje świąteczne ciastko”, którego organizatorem był Reporter Young. Inspiracją konkursu były świąteczne wypieki – ciastka. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Organizatorzy przyznali wyróżnienia następującym uczniom: klasa I-Czarnecka Maja, Siepietowska Emilia, Bieniek Natalia, klasa II- Kamila Jaworska, Anna Szczygieł, klasa III- Guz Dagmara, Różak Angelika, Szczygieł Aleksandra, Tracz Patrycja, Walos Wiktoria, Wójcik Milena. Serdecznie gratulujemy!

 • Ferie w szkole

  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach organizowanych w naszej szkole w okresie ferii zimowych

   

  HARMONOGRAM ZAJĘĆ W ZSP W BAŁTOWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2014/2015

   

  Dni tygodnia

  Rodzaj zajęć

  Odpowiedzialni

   

  Poniedziałek

  16.02.2015r.

  9.00-12.00

   

   

   

  SP

  „Bałtów w obiektywie” – wykonanie i obróbka zdjęć

     E. Maziarska
     A. Schindler

   

  G

  Zajęcia plastyczno-techniczne:
  -opracowanie II części albumu „Cztery pory roku w obiektywie”
  - origami – „Matematyka nie taka straszna”
  - przygotowanie prezentacji multimedialnej „Jesień”

   M. Łuczycka

  M. Gołasa

       E. Siepetowska

   

  Wtorek

  17.02.2015r.

  9.00-12.00

   

  SP

  Feryjny Turniej Tenisa Stołowego

   A. Kądziela - Płaza

  I. Gałaczyńska

   

  G

  Zajęcia teatralno-kabaretowe

   Z. Kacała

  A. Biesiada-Gruszczyńska

   

  Środa

  18.02.2015r.

  9.00-12.00

     SP

                   Gry i zabawy językowe

  A. Budzeń

  G

   

   

  G

  „Bałtów dawniej i dziś” – przygotowanie prezentacji multimedialnej

   

  Feryjny Turniej Tenisa Stołowego

   

  T. Szczygieł

   

    I. Gałaczyńska

       L. Błaszkiewicz   

  Czwartek

  19.02.2015r.

  9.00-12.00

     SP

                 "Robótki ręczne"

            Karaoke, kalambury, rebusy

                    M. Wąsik

                     M. Wójcik

  19.02.2015r.

  25.02.2015r.

  (9.00-12.00)

     G  Zajęcia taneczne cheerleaderek                I. Gałaczyńska

  Piątek

  20.02.2015 r.

  9.00-12.00

   

     G

          Prezentacja filmów edukacyjno -            profilaktycznych

                    E. Rabsztyn

   

   

  Harmonogram zajęć w ZSP w Bałtowie - Filia w Wólce Bałtowskiej  podczas ferii zimowych 2014/2015  

   

  Zajęcia w godzinach 9.00-12.00

   

  DNI TYGODNIA

   

  RODZAJ ZAJĘĆ

  ODPOWIEDZIALNI

  Poniedziałek

    16.02.2015r.

        TURNIEJ  SZACHOWY

      ANNA  SMOLIŃSKA

  Wtorek

  17.02.2015r.

        ZAJĘCIA  TANECZNE

     ELŻBIETA WALAS-LUCENKO

  Środa

   18.02.2015r.

      ZAJĘCIA  PLASTYCZNE

      JUSTYNA  JABŁOŃSKA

  Czwartek  

  19.02.2015r.

  -------------------

  --------------------------

  Piątek

  20.02.2015r.

  -------------------

  --------------------------

   

 • Ferie 2015 - Propozycje MCK w Ostrowcu Św.

  Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. zachęca do skorzystania z licznych propozycji spędzenia wolnego czasu  przygotowanych przez poszczególne kluby, sekcje i zespoły oraz kino "Etiuda" i Galerię Fotografii !

  ferie_2015.doc

 • Apel "Bezpieczne ferie" Filia w Wólce Bałtowskiej

  13 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej  został przeprowadzony  apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Apel pod kierunkiem Justyny Jabłońskiej  przygotowali uczniowie należący do Małego Samorządu Uczniowskiego. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy podczas ferii. W krótkiej prezentacji multimedialnej uczniowie przekazali wszystkim rady i uwagi  jak bezpiecznie bawić się w czasie zimy. Zapoznali z zimowymi dyscyplinami sportowymi i omówili zasady bezpieczeństwa. Przypomniane zostały  również numery alarmowe. W miłą atmosferę wprowadziły uczniów zimowe piosenki. Na zakończenie w krótkiej  scence:  „Zima zła” uczniowie przypomnieli swoim kolegom o dokarmianiu ptaków i zwierząt w czasie zimy.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  Ferie zimowe to szczególny czas odpoczynku i dobrej zabawy. Długo wyczekiwany okres dwutygodniowej przerwy od nauki zazwyczaj obfituje w beztroskie gry i zabawy na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach, czy też liczne spotkania z kolegami i koleżankami w zaciszu domowym. Niekiedy jednak przez chwilę nieuwagi w połączeniu z nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Z tej  też przyczyny w ostatni dzień szkoły przed feriami tj. 13.02.2015 r. odbył się apel na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Uczniowie klas IV-VI należący do Szkolnego Klubu PCK we współpracy z Samorządem Szkolnym przygotowali krótki program słowno-muzyczny pod opieką p. Magdaleny Wójcik, Anety Schindler oraz Małgorzaty Wąsik. Apel miał na celu ukazać uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, przestrzec  przed niebezpieczeństwami na nie czekającymi  i pomóc dostrzec negatywne i pozytywne postawy. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną obejmującą zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabaw na śniegu i lodzie, w domu, surfowaniem w Internecie oraz zasady poruszania się po drogach. Przypomniano również o podstawowych numerach alarmowych i konieczności noszenia znaków odblaskowych. Na koniec prowadzący życzyli wszystkim rówieśnikom miłych, radosnych i bezpiecznych ferii.

 • Karnawałowe Walentynki kl.0-III SP

      12 lutego był dla uczniów klas 0-III SP w Bałtowie dniem pełnym wrażeń. W tym dniu bowiem odbył się bal karnawałowy połączony z „Walentynkami”. Sala gimnastyczna przybrała odświętny wystrój sali balowej przyozdobionej różnokolorowymi łańcuchami, serpentynami, dzięki czemu dzieci poczuły karnawałową atmosferę.    

      Imprezę rozpoczęły, przygotowane przez panią Anetę Schindler, uczennice klasy III krótkim apelem poświęconym zwyczajom związanym z Dniem Świętego Walentego. Następnie otworzono pocztę walentynkową i pięknie udekorowane kolorowe kartki dotarły do swych adresatów. Uczniowie klas młodszych wysyłali je swoim kolegom i koleżankom, ale nie zapomnieli też o uczących ich nauczycielkach. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy. Najwięcej walentynek otrzymali: Nikola Dunal (kl. II) i Bartosz Kamiński (kl.0). Rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej Konkurs na Najładniejszą Kartkę Walentynkową. Z każdej grupy wiekowej wyłoniono jednego zwycięzcę, chociaż nie było to łatwe, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i pracowitością. W klasie „0” I miejsce zajęła Weronika Taras, w klasie  I – Natalia Bieniek, w klasie II – Tomasz Żuchowski, a w klasie III – Oliwia Makuch.     

     W dalszej części uroczystości uczniowie, przebrani w różnokolorowe stroje, bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Na parkiecie królowali bohaterowie znanych i lubianych bajek i filmów. Prowadzące imprezę wróżki z klasy II i III, pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Smolińskiej i Justyny Jabłońskiej, urozmaicały zabawy ciekawymi konkursami, zwycięzcy których byli nagradzani cukierkami. Uczestnicy mieli za zadanie, między innymi, z zawiązanymi oczyma założyć koronę na głowę królowej, jak najszybciej przebrać wymieszane ziarenka, wykazać się zwinnością w nawijaniu sznurka z cukierkiem czy odgadywać zagadki związane ze znajomością bajek. W czasie przerwy wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Zabawa karnawałowa dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń.

 • 44. Międzynarodowy Konkurs Pisania Listów 2015

  W związku z trwającym 44. Międzynarodowym Konkursem Pisania Listów, Poczta Polska, która jest organizatorem eliminacji krajowych konkursu zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, w wieku do lat 15 do wzięcia w nim udziału.

  Temat tegorocznego konkursu brzmi  „Opowiedz nam o świecie, w którym chciałbyś dorastać”. Wystarczy napisać list w języku angielskim i polskim na podany temat i przesłać go na nośniku CD w nieprzekraczalnym terminie do 10.04.2015 r. pod wskazany adres:

       Centrala Poczty Polskiej S.A.

  Biuro Marketingu i Filatelistyki

         ul. Stawki 2

  00-940 WARSZAWA

         z dopiskiem: 44. Międzynarodowy Konkurs Pisania Listów.

  Dla zwycięzców eliminacji krajowych Poczta Polska ufunduje nagrody – niespodzianki i przyzna dyplomy. Tylko jeden najlepszy list zostanie wysłany na eliminacje międzynarodowe, zgodnie z regulaminem organizatora Konkursu - Światowego Związku Pocztowego (UPU) przy współpracy z UNESCO.

  Pytania i wątpliwości prosimy kierować do nauczycieli języka polskiego oraz jęz. angielskiego.

  Regulamin_2015.doc

 • Pasowanie uczniów kl. I SP na czytelników biblioteki szkolnej

  3 lutego 2015r. najmłodsi uczniowie ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników  przygotowali członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod opieką Pani Magdaleny Wójcik. Szóstoklasiści wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek, wcielając się w znane i lubiane przez wszystkich postaci bajkowe. Najmłodsi nie mogli oderwać wzroku od biegających po scenie barwnych Krasnoludków, Książki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Ludka Książkowego oraz Koziołka Matołka.

  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały bohaterów książkowych, którzy wprowadzili publiczność w kolorowy świat baśni. Świeżo pasowani czytelnicy bezbłędnie poradzili sobie z odgadnięciem książkowych postaci. Najmłodsi uczniowie w trakcie przedstawienia zapoznali się z  zasadami korzystania z książek ze szkolnej biblioteki, wysłuchali prośby Książki, która skarżyła się na jej złe traktowanie.

  Zgromadzona społeczność szkolna nagrodziła gromkimi brawami wiersze i piosenki w wykonaniu baśniowych postaci. Sympatię publiczności wywołał przede wszystkim muzyczny występ „Moli książkowych”.

  Najważniejszym jednak momentem całej uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez pierwszoklasistów. Dzieci, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożonym przyrzeczeniu Pani Dyrektor Lidia Pastuszka pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej.

  Przyjęci do grona czytelników uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości każdy z nich mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

 • I Świętokrzyski Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

  Aeroklub Kielecki ma przyjemność zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego do udziału w I Świętokrzyskim Konkursie Wiedzy o Lotnictwie. Udział w konkursie jest bezpłatny, a dla jego uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody, wśród nich teoretyczne szkolenie szybowców w Aeroklubie Kieleckim.

  Regulamin konkursu i więcej szczegółów

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów

  e-mail:
  sp_baltow@wp.pl
  gimnazjum_baltow@wp.pl
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć