Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 680729

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • W przerwie meczu

  5 października 2014r. na hali sportowej MOSiR-u dziewczęta z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie ponownie zaprezentowały swój nowy układ taneczny. Okazja była niezwykła – rozpoczęcie Orlen Ligi – rozgrywki zespołu KSZO Ostrowiec z Atomem Trefl Sopot. Trybuny były pełne, a publiczność emocjonowała się zarówno rozgrywkami sportowymi jak i występem naszego zespołu tanecznego, który ma już swoich fanów wśród kibiców sportowych. Opiekę nad młodymi artystkami sprawowali: Pani Iwona Gałaczyńska – autorka układu oraz Pan Leszek Błaszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego.

  Zdjęcia  z ostatnich występów naszych gimnazjalistek można obejrzec na stronie www.sportowefakty.pl

  foto 1  foto 2  foto 3 foto 4 foto 5

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI SP

  Dnia 8 października 2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI SP , w których wzięło udział 59 osób. Największą ilość głosów zdobyli:

  1. Ernest Makuch – 18 głosów
  2. Kamila Grudniewska -13 głosów
  3. Kinga Ruszkiewicz – 10 głosów

   

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawują w roku szkolnym 2014/2015  Panie: Małgorzata Wąsik oraz Agnieszka Wolak.

 • 10.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wybory do SU kl. IV-VI SP.

 • Kielce - zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy

  Uczniowie klas 0, I, II i III Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz ze swoimi wychowawczyniami 3 października 2014 r. odwiedzili stolicę Ziemi Świętokrzyskiej. Uczestnicy wycieczki we wspaniałych humorach wyruszyli rano w podróż do Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W zaczarowany świat muzyki wprowadziła dzieci Pani Justyna Gil – absolwentka naszej szkoły, obecnie pracownik filharmonii. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w próbie koncertu utworów Mozarta pt. „Kanon Polihymnii”. W przerwie muzycy chętnie odpowiadali na pytania dzieci, jak również prezentowali instrumenty muzyczne. Sala koncertowa wywarła na małych melomanach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek. Maluchy z zaciekawieniem obejrzały wystawę prezentującą zabawki wykonane na przestrzeni kilku wieków. Najciekawsza okazała się wystawa modeli statków i samolotów. Uwieńczeniem pobytu w muzeum była wspólna zabawa w sali pełnej pluszowych maskotek i klocków oraz integracja grupy na placu muzealnym. Dzieci na kilka chwil „przeniosły się” na początek XX w. i sprawdziły, na jakich wówczas jeździło się na rowerach. Manufaktura „Magia Karmelu” była ukoronowaniem wycieczki, gdyż najmłodsi mogli spróbować samodzielnie wykonać słodycze. Na specjalnym blacie na oczach dzieci fachowcy ręcznie przygotowywali karmelki w najróżniejszych smakach, barwach i wzorach. Dzieci obserwowały proces produkcji od wytworzenia karmelu po gotowe łakocie. Każdy mógł własnoręcznie wykonać lizaka według swojego pomysłu. Mali cukiernicy otrzymali dyplomy karmelarzy i słodkie upominki. Do Bałtowa wszyscy powrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

 • 07.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kielce-zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy.

 • Konkurs plastyczny "NAUCZYCIEL PRZYJACIELEM DZIECI"

  Mały Samorząd Uczniowski zaprasza najmłodszych milusińskich, którzy dopiero zapoznają się z tajnikami plastyki poznają kształty, barwy i świat linii, do udziału w konkursie plastycznym:

  "NAUCZYCIEL PRZYJACIELEM DZIECI"

  REGULAMIN KONKURSU

  Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na budowanie więzi współpracy i przyjaźni pomiędzy nauczycielami a uczniami klas młodszych.

  Przybliżenie metod i form pracy stosowanych w edukacji wczesnoszkolnej oraz popularyzowanie technik plastycznych, które w wydaniu dzieci są wyjątkowe.

  CELE 

  • Kształtowanie i rozwój wrażliwości i wyobraźni plastycznej.
  • Propagowanie różnych technik plastycznych.
  • Doskonalenie warsztatu plastycznego.
  • Prezentacja możliwości twórczych dzieci.

   

  WARUNKI KONKURSU 

  Dopuszcza się następujące formy prac indywidualnych:

  -rysunek

  -praca malarska

  -collage

  Do konkursu dopuszczone zostaną tylko prace samodzielne 

  UCZESTNICY

  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  Klasy 0 - I,

  Klasy II - III.

  PRACE PROSIMY DOSTARCZAĆ DO DNIA 10 PAŹDZIERNIKA 2014 r. DO OPIEKUNA MAŁEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora przyznając dyplomy.

  Prace konkursowe wezmą udział w wystawie na terenie szkoły

  Opiekun konkursu:  Justyna  Jabłońska

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

 • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

  W naszej szkole od kilku lat działa  Mały Samorząd Uczniowski klas I-III. Spełnia on zadania dostosowane do potrzeb oraz specyfiki rozwojowej uczniów. Współpracuje z nauczycielami, poszczególnymi klasami, organizacjami szkolnymi i instytucjami pozaszkolnymi. Poprzez działalność w samorządzie już uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczą się odpowiedzialności, aktywności, umiejętności współpracy w zespole, wrażliwości na potrzeby innych, angażują się w życie społeczne.

  Głównym celem działania MSU jest zintegrowanie uczniów klas młodszych wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów, akcji dobroczynnych, imprez sportowych, zbiórek charytatywnych, imprez okolicznościowych, itp.

  W roku szkolnym 2014/2015 opiekunem MSU jest pani Justyna Jabłońska. W  ostatnim tygodniu września odbyły się klasowe wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

  Oto reprezentanci:

  Przewodnicząca: Oliwia Makuch - klasa III

  Zastępca: Grzegorz Kurek klasa - III

  Sekretarz: Nikola Dunal klasa - II

   Zostały wybrane sekcje: dekoracyjna i porządkowa.

   

  Skład sekcji dekoracyjnej:

  Tomasz Żuchowski klasa - II

  Maja Czarnecka - klasa I

  Daria Czerwonka - klasa I

  Natalia Bieniek - klasa I

  Skład sekcji porządkowej:

  Zuzanna Pietruszka – klasa III

  Filip Piersa - klasa II

  Joanna Orłowska - klasa I

  Zuzanna Pietrzkiewicz – klasa I

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP Gimnazjum w Bałtowie

  Dnia 06.10.2014r. w ZSP Gimnazjum w Bałtowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury do SU zgłosiło 11 osób z klas I –III gimnazjum.

  W tajnych wyborach cała społeczność uczniowska wybrała swoich reprezentantów. Swoje głosy oddało 80 głosujących. Liczbą 19 głosów zwyciężyła uczennica kl. IIb Aleksandra Jesionek i objęła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Funkcję zastępcy powierzono Kacprowi Ołubcowi z kl. IIIa (16 głosów), skarbnika  uczniowi Kacprowi Baranowi z kl. IIIa (15 głosów), sekretarza Kacprowi Jabłońskiemu z kl. IIb (14 głosów).

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej oraz satysfakcjonującej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

  Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawują w roku szkolnym 2014/2015 wybrane w demokratycznych wyborach Panie: Agnieszka Biesiada-Gruszczyńska oraz Zuzanna Kacała.

 • 06.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wybory do SU Gimnazjum.

 • Gimnazjaliści na projekcji filmu "Miasto 44"

  Mamy to szczęście, że nie wiemy jak wygląda wojna. I nie chcemy wiedzieć. Przeszłość znamy m.in. z kart historii, relacji świadków i filmów.

  77 uczniów Gimnazjum w Bałtowie pod opieką swoich wychowawców w dniu 02.10.2014r.  udało się do kina „Etiuda” aby obejrzeć film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to byli pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyli tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynikało to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa była czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć groziła na każdym kroku.

  Film porusza, budzi różne emocje, zmusza do refleksji. Pokazuje, jaką cenę musiała zapłacić Warszawa w czasie trwania powstania. Pokazuje rozterki i przeżycia zwykłych ludzi walczącej stolicy.

  Najlepszą recenzją jest to, że po seansie młodzież wstała i w ciszy wyszła z sali. W drodze powrotnej do szkoły nikt się w samochodzie nie odzywał, u niektórych pojawiała się łezka w oku.

  Organizatorem wyjazdu do kina była Pani Teresa Szczygieł.

 • 06.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Miasto 44".

 • 06.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka w ZSP w Bałtowie.

 • 04.10.2014

  Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany

 • Dzień Chłopaka na sportowo

  30 września świętują wszyscy chłopcy. Uczniowie klas IIIa i IIa postanowili uczcić ten dzień na sportowo. Pod opieką wychowawców p. Marioli Gołasy, p. Zuzanny Kacały oraz pana Leszka Błaszkiewicza udali się na Halę Sportowo-Widowiskową w Ostrowcu Św.  Zwiedzili obiekt docierając  do miejsc niedostępnych na co dzień dla odwiedzających jak np. loże VIP-ów. Młodzież wzięła udział w zajęciach sportowych na siłowni, sali judo, a chętni mogli zagrać w tenisa stołowego. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się sala bokserska.

  Po wysiłku fizycznym młodzi sportowcy uzupełnili kalorie posilając się w McDonalds.
  To był dzień pełen wrażeń nie tylko dla chłopców!

 • 02.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka na sportowo.

 • Ukraińska młodzież w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

  23 września był dla 12-osobowej grupy młodzieży z Nowoarchangielska oraz młodzieży z Gimnazjum w Bałtowie czasem nauki połączonej z integracją oraz poznaniem  licznych atrakcji turystycznych naszego regionu.

  W trakcie zajęć językowych realizowany był autorski program  nauczania języka angielskiego Pani Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej, koordynatora projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a realizowanego przez Fundację „Polska – Moja Ojczyzna” z Warszawy we współpracy z partnerami Fundacji: Niepubliczną Szkołą Podstawową i Niepublicznym Gimnazjum im. Konarskiego w Ostrowcu Św. oraz Gimnazjum w Bałtowie.

  Młodzież z Ukrainy została bardzo ciepło przyjęta przez polskich uczniów, a ich wizyta w Bałtowie rozpoczęła się uroczystym apelem. Zajęcia językowe prowadzone przez panie: Agnieszkę Biesiadę – Gruszczyńską,  Anetę Schindler oraz autorkę programu Martę Dobrowolską – Wesołowską, poprzez swoją innowacyjną formę, stały się głównym wydarzeniem dnia. Punktem kulminacyjnym było wspólne zwiedzanie bałtowskiego Juraparku.

  Przyjaźnie pomiędzy  bałtowskimi gimnazjalistami a ukraińską młodzieżą zostały zawarte, a cel projektu osiągnięty, gdyż okazało się, że jesteśmy „Inni, ale tacy sami”.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ukraińska młodzież w ZSP Gimnazjum w Bałtowie.

 • Triumf bałtowskich cheerleaderek

  25 września 2014r. w hali sportowej MOSiR-u odbyła się prezentacja zespołów KSZO Ostrowiec: ORLEN LIGI SIATKÓWKI KOBIET oraz PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. To podniosłe wydarzenie dla ostrowieckiego sportu uświetnił swoim występem zespół taneczny dziewcząt z Gimnazjum w Bałtowie. To nie pierwsze kroki gimnazjalistek na sportowej arenie. Bałtowskie cheerleaderki w składzie: Weronika Zielińska, Sylwia Łaska, Anna Kopała, Julia Kozieł, Aleksandra Jesionek, Katarzyna Pytlak, Weronika Bajor, Daria Makuch, Paulina Lewicka pod kierunkiem opiekunki – Pani Iwony Gałaczyńskiej, zostały nagrodzone burzą oklasków.  Ich występ spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez sportowców jak i kibiców, dlatego też zostały poproszone o ponowne zaprezentowanie się podczas ligowych meczów. Już niedługo będą one mogły zaprezentować się w kolejnych układach tanecznych.

  Relację filmową z wrześniowej prezentacji przygotował Pan Leszek Błaszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego, kibicujący naszym dziewczętom.

   

   

 • "My z niego wszyscy..."

  To nie jest tak, że historia ma swój bieg i odchodzi w niepamięć. Narodowa pamięć jest dobrem najwyższym. Wplata się w historię cieniami poległych i wyrasta z jeszcze żyjących uczestników walki, spotykanych wśród nas, na co dzień. Historia i dzieje narodu mają być źródłem nauki, aby to, co było złe, naprawić, a to, co było dobre, uszlachetnić. Dzisiaj mamy obowiązek pielęgnowania tego wszystkiego, co się zdarzyło, z czego wyrastamy, co było krwią, bliznami i cierpieniem, co było radością i triumfem. To wszystko musimy włączyć w teraźniejszość i w wielkie dzieło dążenia do przyszłości.

  I dlatego 26 września 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się uroczysty apel poświęcony 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

  Został on przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela historii - p. Teresę Szczygieł.

  Młodzież, w przystępny dla wszystkich uczniów sposób, przedstawiła historię powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz jego działalność zarówno w czasie II wojny światowej jak i po jej zakończeniu, w latach komunistycznej dyktatury.

  Zwróciła uwagę, że Polskie Państwo Podziemne było fenomenem na skalę światową.

  Prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczennicę gimnazjum, była dopełnieniem informacji o bardzo ważnym czasie w historii naszego narodu.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć