Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13
Ilość odwiedzin: 597706

Galeria zdjęć

 • 15.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Spektakl teatralny "Tacy, jak my".

 • Lekcja tolerancji i akceptacji

  W dniu 8 maja 2014 r. uczniowie z klas IV-VI SP mieli okazję obejrzeć ciekawy spektakl teatralny "Tacy, jak my"  w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacyjnego ARTENES z Wrocławia. To współczesne widowisko –prawdziwa lekcja tolerancji stało się pretekstem do podjęcia tego tematu i przeprowadzenia zajęć w tym zakresie. Autorzy spektaklu starali się pokazać, że każdy z nas potrzebuje akceptacji i tolerancji. Wszyscy, bez względu na wiek, płeć, kolor skóry czy stan zdrowia, żyjąc wśród innych ludzi, chcemy być przez nich traktowani co najmniej równorzędnie. Jednocześnie postawili przed młodym widzem pytanie, dlaczego  często jest inaczej, dlaczego  akceptacja jest zarezerwowana wyłącznie dla siebie.  Ponadto w przedstawieniu zwrócono uwagę na umiejętne korzystanie z komputera i Internetu.

 • II miejsce uczennic SP w IX Międzyszkolnym I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych

   7 maja 2014 r. w sali Kina „Etiuda” w Ostrowcu Św. odbył się IX Międzyszkolny I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom w dwóch kategoriach:  zespoły piosenki i ruchu – klasy I-III i zespoły tańca współczesnego – klas IV-VI. Wspaniale wystąpiły dziewczęta z koła tanecznego „Niezapominajki ” w składzie: Julia Piotrowska, Oliwia Gross, Natalia Stryjaś, Emilia Piotrowska, Julia Piątkowska, Karolina Drożdż, Sylwia Łajca, Wiktoria Kozieł, Aleksandra Wójtowicz. Programem cheerleaderek przygotowanym pod kierunkiem opiekunów p. Anny Kądzieli- Płazy i p. Iwony Gałaczyńskiej wywalczyły II miejsce i znalazły się w ścisłej czołówce przeglądu. Wyróżnienie w kategorii piosenki i ruchu otrzymała grupa koła teatralnego „Bałtusie” pod kierunkiem p. Justyny Jabłońskiej w składzie: Patrycja Baran, Dawid Woźniak, Grzegorz Kurek, Jakub Machula, Filip Piątkowski.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 • Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  3 maja o godzinie 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta msza za ojczyznę, w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych na czele z Wójtem  Gminy Bałtów - mgr inż. Andrzejem Jabłońskim,  strażacy z OSP Bałtów. Powagi nadawały przybyłe na uroczystość poczty sztandarowe: ZSP w Bałtowie, PSP w Okole, PSL  i OSP w Bałtowie.

  Msza święta  poprzedzona była programem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów ZSP Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bałtowie. Montaż słowno-muzyczny został również zaprezentowany dla społeczności szkolnej w dniu 05.05.2014r.  

   

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Obchody Konstytucji 3 Maja

 • Międzygimnazjalny Turniej Matematyczny

  28 kwietnia 2014r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. odbył się finałowy etap Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego „Wiedza Młodego Przedsiębiorcy”.
  Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów, wykorzystanie wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych oraz rozwijanie wyobraźni dotyczącej zagadnień gospodarczych i finansowych. W etapie finałowym wzięło udział 19 drużyn z gimnazjów: PG1, PG2, PG4, PG5, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, PG w Mominie, PG w Waśniowie, PG w Bałtowie oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrowcu Św. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie 2-osobowe drużyny, które w eliminacjach szkolnych uzyskały najwyższą liczbę punktów: Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł oraz Kamila Walczyk i Kacper Kudas z klasy IIa.  Drużyna w składzie Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł zajęła w turnieju drugie miejsce różnicą 0,5p przegrywając z uczniami z PG1  w Ostrowcu Św.

  Gratulujemy sukcesu!

 • Montaż słowno-muzyczny z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

  Dzień 27 kwietnia 2014r. dla wszystkich Polaków oraz wielu tysięcy ludzi na całym świecie stał się symbolem miłości bliźniego. W tym dniu bowiem dokonała się długo oczekiwana kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II. Staliśmy się świadkami jednego z najbardziej doniosłych i uroczystych wydarzeń dla naszego Narodu, stanowiącego zwieńczenie wielkiego pontyfikatu naszego wybitnego Rodaka, któremu tak wiele zawdzięczamy.

  Z tej okazji w ZSP w Bałtowie odbyła się niezwykle doniosła uroczystość. Uczniowie klas IV – V, pod kierunkiem księdza Karola Sadowskiego i pani Agnieszki Wolak, wprowadzili całą społeczność szkolną w atmosferę tej wyjątkowej - historycznej chwili. Przygotowany program słowno - muzyczny przypomniał sylwetkę Papieża Jana Pawła II, jego słowa oraz duchowy testament. Wiersze, piosenki, prezentacje w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie dostarczyły wielu wzruszeń.  O tym wielkim Polaku – Słowianinie już w XIX w. prorokował wieszcz narodowy - Juliusz Słowacki.

 • Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych 2014

  Tegoroczny festiwal projektów edukacyjnych był już czwartym tego typu przedsięwzięciem w historii naszego gimnazjum. Odbył się 30 kwietnia 2014r. Bohaterami festiwalu byli uczniowie klasy IIa, którzy prezentowali przygotowane metodą projektu tematy:
  - „ Jak niemieckie wynalazki zmieniły nasze życie?”,
  - „Kabaret jako sztuka łatwa i przyjemna”,
  - „Chemia jest wszędzie. Czy można przeżyć jeden dzień bez chemii?”,
  - „Młodzież dawniej i dziś”,
  - „Fizyka w życiu codziennym”.
  Festiwalowe zmagania oceniało jury w składzie: p. Jolanta Kogut – wicedyrektor, p. Ewa Siepetowska – nauczyciel oraz Kacper Jabłoński – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
   Festiwal prowadziła uczennica klasy IIIa – Beata Kałuża, zaś nad nagłośnieniem czuwali: Konrad Ferens, Mateusz Frytek i Bartłomiej Stępień.
  Każda grupa zaskoczyła publiczność różnorodnością ujęcia tematu. Wraz z pierwszą grupą projektową odwiedziliśmy rodzinę Kowalskich, aby przekonać się, jaki wpływ na nasze życie mają niemieckie wynalazki takie jak: druk, rower, karta chipowa, format mp3, termos czy monitor ciekłokrystaliczny.Druga grupa przeniosła nas w świat kabaretu, skeczy, gagów. Poznaliśmy historię kabaretu, nazwy najpopularniejszych w Polsce kabaretów i kabareciarzy, uczestniczyliśmy w szkolnej lekcji i wywiadówce. Kolejna grupa projektowa na spotkaniu-konferencji przekonywała nas, że chemia nas żywi, leczy, ubiera i broni – jest wszechobecna w naszym życiu. Dziewczęta z następnej grupy przybliżyły nam subkultury współczesnej młodzieży i tej z lat siedemdziesiątych oraz odegrały scenkę ze spotkania ojca z kolegą córki. Ostatnia grupa przedstawiła dowody obecności fizyki w życiu codziennym.
   Podczas prezentacji uczniowie swoje kwestie wygłaszali z pamięci, swobodnie zachowywali się na scenie. Nawiązywali i utrzymywali świetny kontakt z publicznością.
  Odbiorcy mogli podziwiać wykonane przez uczniów plakaty, tablice tematyczne, doświadczenia fizyczne i chemiczne, skecze, piosenki i prezentacje multimedialne.  
  Imprezę urozmaiciły występy wokalne uczennic z klasy Ia.
  Podsumowując festiwal pani wicedyrektor wyraziła swój podziw dla oryginalnych pomysłów młodzieży. Podkreśliła, iż projekty pozwalają wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, wzbogacają o nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania, uczą współpracy w grupie.
  Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w przygotowanie festiwalu. Zachęcamy do realizacji nowych projektów w przyszłym roku szkolnym.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych 2014.

 • Spotkanie z rodzicami

  Dnia 29 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w Filii ZSP w Wólce Bałtowskiej odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

 • 25.04.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Egzamin gimnazjalny 2014.

 • Dzień Ziemi kl. IV-VI SP

 • Gimnazjaliści na start!

  Już w tym tygodniu, w dniach 23-25 kwietnia 2014 r. nasi gimnazjaliści przystąpią  do egzaminu gimnazjalnego. Jest on obowiązkowy dla wszystkich i jest warunkiem ukończenia gimnazjum i ubiegania się o miejsce w liceum lub innej szkole ponadgimnazjalnej.Trzymamy za Was kciuki  i przypominamy kilka przydatnych informacji:

   

   

   

   

   

   

  List do uczniów klas trzecich gimnazjum od Rzecznika Praw Dzieckalist_2014_04_15.pdf

 • Ziemia – nasz wspólny dom

  Dzień Ziemi w Filii w Wólce Bałtowskiej upłynął pod hasłem „Ziemia – nasz wspólny dom”. Z tej ważnej okazji uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem p. Anny Smolińskiej przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym  uczyli swoich kolegów jak zostać prawdziwymi ekologami. Słowami piosenek i wierszy dotyczących ochrony przyrody zachęcali wszystkich do walki z paskudnym i cuchnącym potworem, który zatruwa nasze środowisko. Królewna Śmieszka wraz z Ekoludkami wysprzątały cały las i przegoniły groźnego potwora. Ważnym punktem programu był turniej wiedzy ekologicznej. Wylosowani uczniowie z każdej klasy wzięli udział w pięciu konkurencjach dotyczących znajomości świata przyrody, a także sprawności fizycznej. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami. Na zakończenie imprezy swoje zdolności taneczne zaprezentowała klasa III wykonując taniec współczesny i zachęcając wszystkie koleżanki i kolegów do wspaniałej zabawy.

 • Życzenia Wielkanocne


   

 • Wywiadówka

  Dnia 15 kwietnia 2014 r. o godz.15.30  w ZSP w Bałtowie odbędzie się wywiadówka dla klas IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum.

  Serdecznie zapraszamy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć