Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 856470

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów

  e-mail:
  sp_baltow@wp.pl
  gimnazjum_baltow@wp.pl
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • Młodzieżowe Prawybory Parlamentarne w Gimnazjum w Bałtowie

  W dniu 22.10.2015r. Szkolny Klub Europejski przeprowadził w Gimnazjum w Bałtowie Młodzieżowe Prawybory Parlamentarne. Do udziału w głosowaniu byli uprawnieni wszyscy uczniowie gimnazjum po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja wyborcza w składzie: Marlena Walos, Julia Nowakowska oraz Kamila Grudniewska. Najwięcej głosów młodzież naszej szkoły oddała na Komitet Wyborczy Kukiz'15. Na drugim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, zaś na trzecim miejscu Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działanie zostało podjęte w ramach akcji ,,Młodzi głosują'', której patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.  Inicjatywa była dla młodych ludzi świetną lekcją demokracji, patriotyzmu i postawy obywatelskiej.

 • Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Bałtowie

  Dzień Nauczyciela to miła okazja, by podziękować pedagogom za ich trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili poprzez przygotowanie programu artystycznego.

  Humorystyczne scenki z życia, wywołujące uśmiech na twarzach publiczności, przeplatały się z utworami muzycznymi dedykowanymi naszym pedagogom. Nie zabrakło oczywiście słów podziękowań i życzeń do wszystkich pracowników naszej szkoły.

 • Lekkoatletyka dla każdego!

  6 października 2015r. w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych zorganizowane w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego”.  Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie reprezentowała liczna grupa 17 osób.

  Uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Anny Kądzieli- Płazy, wystartowali z powodzeniem w kilku konkurencjach lekkoatletycznych w tym: biegi na 60m, 300m, 600m, skok w dal. Najlepiej spisał się Filip Piątkowski, który w biegu na 300m zdobył srebrny medal. W tej samej konkurencji piąte miejsce wywalczył Sergiusz Majewski. 

  Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani medalami z rąk Wicemistrzyni Europy w biegu na 100m przez płotki - Karoliny Kołeczek, która w przyszłym roku będzie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Były to już drugie zawody lekkoatletyczne z udziałem naszych uczniów w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. 

 • Dzień Chłopaka "na trasie"

  Klasa III a z ZSP Gimnazjum w Bałtowie postanowiła świętować Dzień Chłopaka w terenie. W związku z tym uczniowie, wraz z wychowawcą - Panią Zuzanną Kacałą oraz pedagogiem szkolnym – Panią Edytą Rabsztyn, zorganizowali rajd pieszy trasą Bałtów - Wólka Bałtowska – Bałtów.

  Do uczestnictwa w tej inicjatywie zaproszeni zostali również wychowankowie  Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Św. wraz z wychowawcą – placówki, z którą współpracuje szkoła. Gimnazjaliści pokazali gościom uroki swojej miejscowości i jej walory turystyczne, krajobrazowe, przyrodnicze. Uczestnicy rajdu zwiedzili także lokalne zabytki: ruiny Pałacu Druckich- Lubeckich, kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej. Ciekawą atrakcją dla gości okazał się również odwrócony dom, wąwóz, Park Jurajski i Oceanarium. Pełni pozytywnych wrażeń po udanej wycieczce zasiedli przy ognisku. Wszyscy świetnie się bawili, a chłopcy z okazji swojego święta otrzymali życzenia  i drobne upominki. 

 • Akcja "Telefon dla przyjaciela"- zbiórka zużytych telefonów komórkowych

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Jan Paweł II

  Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie został koordynatorem gminnym akcji pt. „TELEFON DLA PRZYJACIELA” - zakup karetki dla hospicjum w Kielcach (inicjatywa edukacyjno – charytatywna). W związku z tym zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, z  której środki przeznaczone zostaną na zakup samochodu do transportu medycznego (karetki) dla Hospicjum  Caritas w Kielcach. Zbiórka wpisuje się w kampanię Pola Nadziei 2015/2016, która ma na celu wspieranie hospicjum i budzenie wrażliwości na potrzeby osób chorych terminalnie.   

  Zbiórka telefonów odbywa się w terminie od 27 września do 11 października 2015 r. Zbierane są wszystkie telefony komórkowe, bez względu na ich wiek, poziom zużycia czy stan techniczny.

  Zainteresowane osoby prosimy o dostarczanie telefonów do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

  Pamiętaj! Oddając stary telefon w ramach zbiórki możesz wesprzeć bardzo potrzebne działania, a jednocześnie zadbać o środowisko!

  Więcej na temat akcji:

  Kuratorium Kielce

  Caritas Diecezji Kieleckiej

 • „Lajkujemy” zdrowy tryb życia

  Klasa III b Gimnazjum w Bałtowie wzięła udział w konkursie „PRZYTOMNI” zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Patronem medialnym konkursu jest Telewizja Polska.

  W ramach zajęć profilaktycznych, prowadzonych w Gimnazjum przez pedagoga szkolnego- Panią Edytę Rabsztyn, uczniowie przygotowali i zrealizowali spot filmowy promujący zdrowy tryb życia, wolny od używek, przede wszystkim  narkotyków i dopalaczy. Trzecioklasiści wykazali się pomysłowością, kreatywnością i zdolnościami aktorskimi.

  Praca, wykonana zgodnie z wymogami zawartymi w regulaminie konkursu, została przesłana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni  przez jury do 19 października 2015r. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca.

  Dodatkowo zostanie przyznana nagroda internautów w głosowaniu na oficjalnym profilu kampanii – „Dopalacze kradną życie” na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/DopalaczeKradnaZycie/ 

  Laureatem nagrody internautów zostanie uczestnik, którego spot uzyska największą liczbę kliknięć - „Lubię to”.

  W związku z powyższym uczniowie klasy IIIb wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów i sympatyków naszej szkoły o aktywny udział w głosowaniu.

 • Warsztaty Geo-lab- WODA

  30 września uczniowie ZSP w Bałtowie po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Geopark w Kielcach.

  Młodzież, w białych fartuszkach, metodą laboratoryjną badała właściwości wody: destylowanej, wodociągowej, terenowej, mineralnej i z mydłem.  Młodzi laboranci zwrócili uwagę na zapach, ph i kolor. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz obiegu wody w przyrodzie. Całość warsztatów uzupełniła prezentacja multimedialna. Uwieńczeniem zajęć  było przeprowadzenie doświadczenia z azotowaniem amonu badającego wpływ nawozów naturalnych na przyrodę.

  Dużo emocji wywołała zabawa integracyjna  polegająca na jak najszybszym przepchnięciu kropli wody za pomocą powietrza wydychanego przez słomkę po wytyczonym torze przeszkód.

 • XVI Rajd Pielgrzymkowy Św. Krzyż 2015

  „W Krzyżu miłości nauka” to hasło przewodnie XVI Rajdu Pielgrzymkowego Św. Krzyż 2015, w którym uczestniczyło 14 uczniów ZSP w Bałtowie wraz z opiekunem P. Edytą Maziarską.

  Sobota  26 września była deszczowa  i wietrzna… ale dla prawdziwych turystów pogoda nie ma znaczenia. Mimo  niesprzyjających warunków  pogodowych, wszystkim dopisywały  wspaniałe humory. Grupa pokonała dość trudną trasę: Nowa Słupia - Wólka Milanowska - Kobyla Góra - Trzcianka - Święty Krzyż. Najatrakcyjniejsza okazała się przeprawa przez rzekę Pokrzywiankę, na której nie było mostu. Uczestnicy rajdu wykazali się dużą sprawnością fizyczną pokonując wartką wodę dzięki rzuconym drewnianym kłodom i kamieniom. Punktem kulminacyjnym była Msza Święta celebrowana w świętokrzyskiej bazylice, której przewodniczył senior kościoła kieleckiego -  bp Kazimierz Ryczan.

  Po mszy uczestnicy  „Drogą Królewską” dotarli do Nowej Słupi, skąd autokarem zostali odwiezieni do Bałtowa. Zmęczeni, przemoczeni, zmarznięci, lecz z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów.

  SKTK funkcjonujące w ZSP w Bałtowie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy już przygotowują się do kolejnych wypraw.

 • Z wizytą w Geoparku w Kielcach

  W dniu 23 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Geopark w Kielcach. Szkoła nasza została zaproszona w nagrodę za otrzymanie wyróżnienia w konkursie „Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie”.

  Pierwsze, z planowanych czterech modułów, warsztaty – pod przewodnim hasłem „Ziemia” – prowadzone były metodą projektu i polegały na zebraniu materiału badawczego (próbek skał i gleby) w Rezerwacie Wietrznia. Mali badacze ubrani w białe fartuchy badali w laboratorium zebrane próbki. Określali ich ph, a także doświadczalnie sprawdzali reakcję z roztworem kwasu solnego.

  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w warsztatach kolejnych modułów: „Woda”. „Powietrze”, „Człowiek”.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w Geoparku w Kielcach

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów

  e-mail:
  sp_baltow@wp.pl
  gimnazjum_baltow@wp.pl
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć