Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 746392

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Mapa

 • Różne oblicza wolności

  Wszyscy patrzą – nie wszyscy widzą, wszyscy słuchają – nie wszyscy słyszą. Piotrek i Jacek potrafili otworzyć oczy i uszy młodzieży (i nie tylko im). Powiedzieli głośno to, co w duszy gra wielu młodym ludziom, ale popkultura młodzieżowa nie pozwala im tego uzewnętrznić. Czasem najprostsze uczucia sprawiają, że wstydzimy się do nich przyznać. Piotrek i Jacek potrafili opowiedzieć o tym, co boli, czego się wstydzimy, co chcemy zepchnąć często w podświadomość, by „zachować twarz” i dostosować się do lansowanego przez media stylu bycia.

  Program, trwający dwie godziny, przykuł uwagę gimnazjalistów, którzy z zaangażowaniem słuchali tego, co Ci dwaj młodzi ludzie mieli im do zaoferowania. Program słowno – muzyczny – „Ku wolności…” został bardzo gorąco przyjęty zarówno przez uczniów jak i grono pedagogiczne. Bezpośrednie wyznanie płynące prosto z serca, pokazanie, że zawsze można się zmienić i zejść z  łatwej, ale złej drogi i wybrać dobro sprawiły, że publiczność utożsamiała się z opisywanymi sytuacjami. Dlatego wszyscy chętnie brali aktywny udział w programie: występując w scence dramowej, śpiewając i gestykulując, wyrażając swoje emocje..

  To był bardzo udany występ, godny polecenia każdej grupie wiekowej.

  Dziękujemy „Wyrwanym z niewoli” za ich profesjonalne podejście do tematu, za trafiający do młodego pokolenia dobór słów, zaangażowanie, prawdziwość wyznań. Odpowiednio dobrane przykłady z własnego życia przekazane poprawnym językiem, trafiły do serc i wyobraźni uczniów.  Na uwagę zasługuję prosty a jednocześnie bogaty i plastyczny język, dobra dykcja i modulacja głosu, wpływające na potęgowanie wrażeń i doznań.

  To był naprawdę dobrze przygotowany program profilaktyczny, który bardziej trafił do społeczności szkolnej niż tradycyjne lekcje wychowawcze czy tematyczne apele.

  Polecamy program „Ku wolności…” jako alternatywny moduł programu profilaktycznego w szkołach. 

   

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Smacznie, zdrowo, na sportowo.

 • Smacznie, zdrowo, na sportowo

  W dniu 01.12.2014r. w ZSP Gimnazjum w Bałtowie odbyła się impreza sportowo-edukacyjna pod hasłem:” Smacznie, zdrowo, na sportowo”. Organizatorem przedsięwzięcia było Szkolne Koło PCK działające w gimnazjum, a nad jego przebiegiem czuwały: opiekun SK PCK- Edyta Rabsztyn oraz wychowawcy Zuzanna Kacała i Mariola Gołasa. Impreza promująca aktywny styl życia została przygotowana przez uczennicę klasy III a – Paulinę Lewicką, która zwyciężyła w szkolnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Do udziału zostali zaproszeni wychowankowie Domu Poprawczego w Ostrowcu Św. wraz z wychowawcami. Na dobry początek uczennice kl. III a Weronika Bajor i Katarzyna Pytlak poprowadziły lekcję zumby zawierającej w sobie elementy tańca i aerobiku. Po rozgrzewce przy muzyce rozpoczęły się zawody sportowe. Najpierw odbyły się dwa mecze towarzyskie w piłkę siatkową pomiędzy drużyną gości a chłopcami naszego gimnazjum, potem między naszymi dziewczętami a wychowankami placówki z Ostrowca. Po siatkówce przyszedł czas na mecz piłki halowej, w którym konkurowały trzyosobowe drużyny mieszane. Następnie zawodnicy uzupełnili stracone kalorie spożywając zdrowe sałatki jarzynowe, owocowe oraz ekologiczne soki. Ostatnim punktem programu były mecze tenisa stołowego rozegrane w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair play. Wszyscy świetnie się bawili - to była bardzo udana impreza sportowa.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Z wizytą w Wiosce Św. Mikołaja w Bałtowie

 • Z wizytą w Wiosce Św. Mikołaja

  W dniu 29.11.2014r. uczniowie klas  II, III, IV SP wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie. W ramach zajęć dzieci mogły wziąć udział w zabawach  ruchowych prowadzonych przez animatorów. Zapoznały się również z pracą ekipy telewizyjnej, która w tym dniu gościła na terenie Wioski. Najprzyjemniejsze dla nich okazało się spotkanie ze Św. Mikołajem. Uczniowie pisali listy, w których wyrażali swoje pragnienia dotyczące prezentów mikołajkowych oraz prezentowały swoje zdolności artystyczne. 

 • Andrzejki kl. 0-III SP

  Andrzejki to okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale również do wykształcenia szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. „Wróżby” pobudzają kreatywność, wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak oto  27.11.2014r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzieci z oddziału „0” oraz klas  I – III, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby dotyczące przyszłości, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. W trakcie zabawy dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy - wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czyj jako pierwszy przekroczy próg. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III, a nad jej przebiegiem czuwały Panie: Anna Kądziela-Płaza i Aneta Schindler. Zabawa upłynęła w nastroju radości. Uśmiech nie schodził z twarzy najmłodszych. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejki kl. 0-III SP.

 • Z wizytą w Zakładzie Poprawczym w Ostrowcu Św.

  W dniu 27.11.2014 uczniowie klasy II a  Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie pod opieką wychowawcy klasy -Zuzanny Kacały oraz pedagoga szkolnego- Edyty Rabsztyn udali się na zajęcia profilaktyczne do Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Św. Była to druga wizyta uczniów naszego gimnazjum w przeciągu dwóch lat. Zajęcia te mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania prawa oraz poczucie  odpowiedzialności za własne czyny. W czasie wizyty odbyło się spotkanie naszych uczniów z wychowankami zaprzyjaźnionej placówki a także zwiedzanie obiektu. Wychowawcy pokazali pomieszczenia szkolne, warsztaty przy szkole zawodowej, salę gimnastyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kaplica szkolna, w której co niedzielę odbywają się msze dla wychowanków. Nasi uczniowie poznali również zasady panujące w placówce - harmonogram dnia, czterostopniowy system oceniania zachowania- przywileje wychowanków oraz nagrody i kary. Nasi uczniowie swoim pobytem sprawili, że uczniowie zakładu poprawczego wzbogacili swój sposób uspołeczniania i socjalizacji. Wszyscy wynieśli z tych zajęć wiele korzyści wychowawczych. Współpraca między placówkami będzie nadal kontynuowana.

   

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Wydawnictwem NOWA ERA

  26 listopada 2014 r. nasi szóstoklasiści przystapili próbnego sprawdzianu, który został przygotowany  przez wydawnictwo „Nowa Era” zgodnie z nową formułą obowiązującą od 2015 r.

  Pierwsza część trwała 80 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z języka polskiego i matematyki. Po przerwie rozpoczęła się druga część sprawdzianu -  test z języka angielskiego (45 minut).

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Próbny sprawdzian szóstoklasisty 26.11.2014.

 • Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla rodziców, uczniów i nauczycieli

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

   

         W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:
   

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).   


  116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

  Zródło: www.men.gov.pl

 • Ciekawe portale internetowe dla gimnazjalistów

  Wydawnictwo Operon przygotowało dla uczniów klas trzecich gimnazjum (i nie tylko) nową odsłonę gry społecznościowej „Gram i Zdam”. Gra bada i rozwija znajomość tych zagadnień, które są niezbędne do zdania egzaminów. Oparta na sprawdzonej formule "Milionerów" gra jest dostępna dla wszystkich gimnazjalistów oraz maturzystów  pod adresem www.gramizdam.pl.

  Naszym uczniom polecamy również portal edukacyjny i prozawodowy http://aleklasa.pl. Materiały w nim zgromadzone maja pomóc gimnazjalistom w powtórkach przed sprawdzianami, egzaminem gimnazjalnym.

  Na portalu co tydzień publikowany jest nowy numer edukacyjny EDUSEJA, a w nim powtórki z epok literackich, lektur, gramatyki, jęz. angielskiego, testy do egz. gimnazjalnego z polskiego, historii i WOS.

  Informacje, jakie można tu  znaleźć mogą być także przydatne w wyborze przyszłego zawodu, szkół wyższych, ośrodków edukacyjnych, kierunku studiów oraz różnych branż zawodowych.

 • "Życzliwość i uśmiech - kluczem do każdego serca"

  21 listopada 2014r. społeczność szkolna oraz nauczyciele ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości, ustanowionego jako „World Hello Day” w 1973 roku. W Polsce stał się on popularny od 2006 roku. Ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to podstawa w budowaniu pokoju i dobrych relacji z drugim człowiekiem.

  Obchody Dnia Życzliwości w SP w Bałtowie zorganizowane zostały w ramach działalności SK PCK pod opieką p. Anety Schindler oraz p. Magdaleny Wójcik.

  Członkowie Szkolnego Klubu PCK w Bałtowie przygotowali z tej okazji tematyczną gazetkę. Przeprowadzony został również konkurs na NAJŻYCZLIWSZEGO UCZNIA. Każdy uczeń szkoły podstawowej mógł oddać jeden głos na wybranego spośród wytypowanych wcześniej kandydatów. Dla podkreślenia ważności tego dnia każdy ubierał się na żółto - począwszy od różnych elementów garderoby po spinki i inne drobne gadżety. Kolor kojarzy się ze słońcem - symbolem radości, ciepłych wspomnień z wakacji. Przyjazny, radosny nastrój towarzyszył uczniom także podczas apelu pod hasłem: „Bądź dla wszystkich życzliwy,  a świat będzie szczęśliwy!”.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Życzliwości.

 • "Nakręćmy się na czytanie"

  UWAGA UCZNIOWIE!   

  Można wygrać dla naszej szkoły wiele ciekawych książek.

  Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zasady są proste, a nagrody  świetne.

  Konkurs polega na:

  1. Przygotowaniu przez uczniów listy 50 książek  „o przeczytaniu których marzą”. Listę tych książek należy jak najszybciej przekazać do naszej szkolnej biblioteki.

  2. Przygotowaniu na ten temat krótkiego (do 2 min.) filmu.

  W związku z tym szukamy uczniów, którzy  potrafią przygotować  taki film i chcieliby wziąć udział w konkursie. Musimy przekonać organizatorów, że to właśnie My powinniśmy wygrać i otrzymać wybrane książki. Może być ich nawet 50 sztuk.

  Komisja konkursowa oceni film według kryteriów:

  • zgodności z tematem
  • pomysłowości i oryginalności
  • "ciekawego sposobu ujęcia tematu"     

   

  Macie czas tylko do 10 grudnia, ruszajcie z pomysłami do biblioteki szkolnej! smiley

  Więcej informacji

  Regulamin konkursu

  Strona konkursu na Fecebooku

 • Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

  W dniu 19.11.2014 w Gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się etap szkolny XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia przeprowadzony  w ramach działalności w naszej szkole Szkolnego Kola PCK. Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. przesłał pytania do przeprowadzenia tego etapu oraz klucz odpowiedzi do testu.

  Nad prawidłowym przebiegiem etapu szkolnego czuwała komisja w składzie:

  - opiekun SK PCK w Gimnazjum mgr Edyta Rabsztyn

  - mgr Zuzanna Kacała

  - mgr Ewa Siepetowska

  W olimpiadzie wzięło udział 103 uczniów ze wszystkich klas I-III. Gimnazjaliści rozwiązywali samodzielnie test składający się z 20 pytań. Za każdą prawidłowo zaznaczoną odpowiedź można było zdobyć 1 punkt. Pytania obejmowały nastepującą tematykę:

  - zasady zdrowego żywienia

  - znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka

  - profilaktyka uzależnień

  - zapobieganie chorobom zakaźnym

  - zapobiegania urazom i wypadkom

  - zasady udzielania pierwszej pomocy

  - prawidłowy rozkład dnia ucznia i odpowiednie formy wypoczynku

  - podstawowe wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim

  Komisja konkursowa bardzo dokładnie sprawdziła wszystkie prace. Największą liczbę punktów tj. 16  na możliwych 20 zdobyła uczennica klasy IIIa PAULINA LEWICKA i została  zwycięzcą etapu szkolnego XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia z Gimnazjum Zespołu Szkól Publicznych w Bałtowie. Uczennica została zgłoszona do etapu rejonowego olimpiady, który odbędzie sią 19.12.2014 r.

  GRATULUJEMY!

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
  Bałtów 43
  27-423 Bałtów
 • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć